Słynna Lasagna

Odtąd ten przytulny klasyk stanie się Waszą słynną Lasagną, z pewnością będzie gwiazdą na weekendowych przyjęciach i posiłkach w ciągu tygodnia na długie lata. Kluski są ułożone z bogatym mięsnym sosem i kremowym ricottą zmieszanym z jasnymi plamami świeżej pietruszki, a lepka mozzarella pomaga utrzymać całość razem.


Źródło: Blueprint, wrzesień / październik 2007


Wydajność

Składniki

Wskazówki

Wariacje

Zrób to szybciej
Pomiń podstawowy sos mięsny na 4 kubki (32 uncje) i gotuj regularne kluski z lasagne na dobrej kupionej marinie i 16 (9 uncji) makaronach “bez gotowania”. Ułóż kluski w sosie i serach. Piec lasagne przez 45 minut przykryte, a następnie od 20 do 30 minut bez przykrycia, aż do zarumienienia.

Make It Fancier
W kroku 1 podstawowego sosu mięsnego dodaj 2 uncje pokrojonej w kostkę pancettę. Po Kroku 2 dodaj 1/2 szklanki białego wina i gotuj, aż w większości odparujesz, jeszcze 5 do 10 minut. Przejdź do kroku 3 w recepturze podstawowego sosu mięsnego. Zamiast suszonych arkuszy lasagne, odbierz 1 do 1 1/2 funta świeżych arkuszy makaronu na lokalnym rynku dla smakoszy (wystarczy, aby utworzyć 4 warstwy). Gotować, dopóki nie unoszą się, 2 do 3 minut; spuścić i spłukać.