Šeima walking down to the beach for a picnic

Fotografija: Kupicoo / Getty Images

Net svajonė apie keliavimą į tolimąją salą, kur smėlis yra šiltas, o vanduo yra kristališkai skaidrus mėlynasis, gali suteikti žmonėms ramybės jausmą. Taigi, tai neturėtų nustebinti, kad iš tikrųjų sėdi šalia senamiesčio vandens iš tikrųjų yra keletas gana fantastiškų gerovės privalumų.

 

Pasak geriausiai parduodamo autoriaus ir jūrų biologo Wallace’o J. Nicholso, tik arti vandens telkinio, ar tai yra jūra, upė, ežeras ar vandenynas, skatina psichinę sveikatą ir laimę. Ir jis visa tai parašė savo knygoje, Blue Mind.

 

“Sąvoka” mėlynas protas “apibūdina švelniai meditatyvią būseną, į kurią patenka, šalia, po vandeniu ar po vandeniu”, – teigė Nicholas JAV šiandien 2017 m. “Tai priešnuodis tai, ką mes vadiname” raudonuoju protu “, kuris yra nerimą kelianti, pernelyg susijusi ir pernelyg stimuliuojama valstybė, kuri apibrėžia naują šiuolaikinio gyvenimo normą”.

 

[TRY THIS BY: miško pirtis – stresą mažinanti veikla, kuri galėtų išgelbėti jūsų gyvenimą]

Kaip pažymėjo Nicholas, moksliniai tyrimai įrodo jo teoriją, kad esant šalia vandens mes galime padėti mums pasiekti “aukštą ir tvarią laimę”.

 

Toks aukštas laimės lygis atsiranda, nes, pasak Nicholso, vanduo padeda “mažinti stresą ir nerimą, didinti bendrą gerovės ir laimės jausmą, mažesnę širdies ir kvėpavimo greitį bei saugesnius, geresnius treniruotes. Vandens terapeutai vis dažniau ieško prie vandens, kad padėtų gydyti ir valdyti PTSS, priklausomybę, nerimo sutrikimus, autizmą ir dar daugiau. “

 

Galbūt dėl ​​to mes esame pasiruošę mokėti daugiau už namą palei vandenį arba kambarį su vaizdu į vandenyną. 

 

Be to, šalia vandens mes galime padidinti mūsų kūrybiškumą, įskaitant mūsų pokalbių gebėjimus. Tačiau, esant šalia vandens, mes ne tik padeda mums per bėgsta. Tai taip pat gali padėti mums miegoti.

 

[PAIEŠKITE, KAD: galite pakeisti dieną ir išvalyti mūsų vandenynus]

“Yra keletas tyrimų, kurie sako, kad žmonės gali miegoti geriau, kai jie yra šalia gamtos”, W. Christopher Winter, M.D., autorius Miego sprendimas, pasakė “Conde Nast Traveler”. “Nenuostabu, kad miego mašinose visada būdingi lietaus, vandenyno ar tekančios upės garsai”.

 

Ir ši “Motinos gamtos” dovana, norint mus visus paguostyti paprastu vandens lašeliu, yra tai, kodėl Nicholas mano, kad labai svarbu apsaugoti šią brangią dovaną.

 

Jausmas įkvėptas? Žiūrėkite, kaip sulankstyti didžiulius rankšluosčius kitai paplūdimio kelionei:
Šis straipsnis iš pradžių pasirodė “Southern Living” režisierius Stacey Leasca