medicininis teas

Fotografija: Sang An

Gydomosios arbatos gamyboje yra tam tikra alchemija, nes elementinės ugnies, vandens ir augalijos jėgos jungiasi. Jūs sutraukiate šaknų ir lapų, gėlių ir sėklų mišinį, užkepkite verdančiu vandeniu žolelių ir stebėkite juos garu ir virkite. Jūs kvėpuojate į smarkiai kvapus augalinius aliejus ir išmėginkite stiprią paruošimą, pasitikėdamas, kad bus lengviau, kas jums kyla. Jei atliksite – o ne tiesiog imate – savo vaistų, pats veiksmas yra medicininis savaime.

 

Blizgimas arbatos yra vienas iš lengviausių ir labiausiai malonių būdų, kaip susigrąžinti senąją vaistažolių gydymo praktiką, kuria remiasi kiekviena pasaulio kultūra. Nors tai gali atrodyti kaip paslaptingas menas, mišiniai, kuriuos jūs sukuriate, – kasdieniai negalavimai, tokie kaip peršalimas, stresas, PMS, virškinimo sutrikimas ir sezoninė alergija, yra gana paprasti, pagaminti iš saugių, universalių, lengvai prieinamų žolių. Proceso metu jūs išmoksite pagrindinius principus ir būdus, kaip maišyti ir užvirinti, kuriuos žolelių gydytojai naudojosi šimtmečius.

medicininis teas

Fotografija: Sang An

GYVYBĖS HARMONIJOS KŪRIMAS

Jūs galėjo bandyti pipirmėtės arbatos virškinimo sutrikimų ar imbiero dėl šalčio. Šie vienos vaistažolių preparatai, žolininkams žinomi kaip “simples”, gali būti veiksmingi vaistai. Tačiau augalai, kaip ir žmonės, plaukioja bendruomenėje. Gamtoje jie retai auga atskirai, o klestėja vienas kito. Medicininiuose mišiniuose jie dirba sinergiškai, o tai reiškia, kad kiekviena žolė sustiprina kitų padarinius. Mišinys tampa daugiau nei jo dalių suma. Žinant, kokių žolių pasirinkti ir kokiais kiekiais, tai ir mokslas, ir menas. Tees turėtų sekti šį patikimą trijų dalių metodą, skirtą veiksmingiems mišiniams sukurti, remiantis žinomo vaistažolių William LeSassier.

 

Pirminės žolės

Pagrindiniai medikamentų mišinių ingredientai – tai žolės, tiesiogiai susijusios su konkrečiu sveikatos problemu. Pagrindinės žolės sudaro 70-80 proc. Mišinio. Tam tikroje arbatoje gali būti viena ar kelios pirminės žolelės; Pavyzdžiui, geros virškinimo arbatos pipirmėtė ir ramunėlė – tiek skrandžio rupūžės – yra pirminės žolės, o moterų balansuojančioje arbatoje yra vitex, hormonų reguliatorius.

 

Palaikomieji žoleliai

Papildomos medicininių mišinių sudedamosios dalys palaiko ir palaiko sistemą, dažnai ramina ir stiprina pagrindinių žolelių poveikį. Palaikomieji žoleliai sudaro nuo 20 iki 30 procentų mišinio. Daugelis mineralų yra daug ir raminanti medžiaga, vadinama mucilage. Vėlgi viena ar kelios žolės gali užimti šią kategoriją. Šiuose mišiniuose dažnai matysite saldymedį palaikomoje kategorijoje.

 

Katalizatorius žolės

Mažais kiekiais, nuo 5 iki 10 procentų mišinių, katalizuojančios žolės turi atšilimo ar stimuliuojančio poveikio organizmui ir padeda “suaktyvinti” arbatą. Imbieras, pipirmėtis ir cinamonas dažnai naudojami kaip katalizatoriai. Dauguma žolių gali vaidinti daugiau nei vieną vaidmenį. Peppermint, pavyzdžiui, yra pagrindinė “Common-cold tea” žolė, bet “Stress-Soother” katalizatorius. Skirtingai nuo vaistų, kurių sudėtyje paprastai yra vienas ar du veikliosios sudedamosios dalys su konkrečia darbotvarke, žolės yra sudarytos iš tūkstančių ingredientų. Dėl sudėtingo cheminio pobūdžio dauguma vaistažolių kūne veikia įvairiais būdais ir gali būti naudojami skirtingais tikslais.

 

Gaukite DIY vaistažolių arbatos receptus

 

Geriau susipažinkite su receptais naudojamomis žolelėmis!