vaisių pierogis with toppings

Fotografija: Simonas Brownas

Dažnai klausiu: koks jūsų mėgstamiausias maistas? Nors aš visada atsakau japonams, tikras atsakas turėtų būti ir yra pierogi – puikūs lenkų koldūnai, kuriuos daug motinos, Big Martha, padarė labai daug: bulvių, kopūstų, mėlynių, persikų, slyvų ir abrikosų.

 

Kiekvienas mūsų šeimos narys buvo ir vis dar yra beprotiškas dėl šių nedidelių virtų koldūnų, pagamintų iš ramios, paprastos tešlos. Pusmėnulio forma formuojama aplink pikantišką ar saldų prieskonį, kruopščiai suplanuotą valgyti maistą minkštu bulvių pagalviu, saldžiarūgščių mėlynių sprogo ar subtilaus abrikoso, pašalinti duobę ir ertmę, užpildytą traškiu Demeraro cukrumi ir nesūdytas sviestas.

Atrodytų, kad daugelis mano kolegų taip pat mylėjo mama’s pierogi, ir kai man buvo paprašyta parašyti apie juos, buvau labai pasirengusi įpareigoti ir labai pasirengusi valgyti kai kuriuos iš mano mėgstamiausių.

 

Jei mama receptai yra geresni mano galvoje nei kiti, aš bandžiau, nes ji buvo bekompromisė, ieškodami tobulų ingredientų. Pavyzdžiui, ji primygtinai reikalavo, kad kopūstai būtų ant senojo pusės – džiovėjantys ir skanīgesni ir baltesni negu paprastuosius žalius kopūstai – kad bulvės būtų geltonos spalvos ir turtingos, o sviestas ir grietinė kilę iš vietinės pieno ne supermarketas.

 

Ji patyrė eksperimentą, kad pagamintų minkštą, švelnų, švelnų tešlą. Kiti tešlos receptai neturi tiek pieno, tiek grietinės, ir dauguma jų nekviečia supilti. Mes renkamės slapuko ar sausainių pjaustytuvą, bet niekada nematėme, kad mama naudotų bet kokį, išskyrus specialaus stiklinio maišytuvo, turinčio puikiai tiesias puses, skardines ratlankius. Ji labai suplakė savo draugų ratus, kad nebūtų išmesti centimetro tešlos, kurią ji išvyniojo tik vieną kartą. Aš niekada nematėu jos pakartotinai panaudoti užrašų. Ji sakė, kad jie nepadarys tobulo klimato.

pierogis on pan

Fotografija: Simonas Brownas

Gaukite “Martha” žingsnis po žingsnio vadovą “Basic Pierogi”

Sode Pierogi

pierogis with sauce

Fotografija: Simonas Brownas

Gaukite Pierogi su bulvių įdaru ir rudos sviesto receptu

pierogis

Fotografija: Simonas Brownas

Gaukite Pierogi su kopūstų įdaru ir supjaustytu sviesto receptu

Sweet Pierogi

mėlynių pierogis

Gaukite Pierogi su mėlynių užpildu ir prieskoniais grietine receptu

vaisių pirogis

Fotografija: Simonas Brownas

Gaukite Pierogi su Italijos slyvų užpildu ir prieskoniais grietine

Žiūrėti Martą ir jos mamą Big Martha, kad bulvių pierogi: