med105046_1109_thx_greenbean_casserole.jpg

Nuo 20 iki 20 amžiausth amžius, valgio gaminimo mokyklos ir kukurūzų knygos autoriai paskatino Kalėdų rudos ar žalios maisto pristatymą. Tai buvo Maraschino vyšnių ir silpnų Jell-O formų išsiveržimas. 

 

1955 m. Kompanijoje Campbell Soup buvo sukurta nauja žalioji klasika. Dorcas Reilly, bendrovės “Camden”, New Jersey testų virtuvių namų ekonomikos specialistas, buvo paprašytas sukurti lėkštelę su grybų sriuba.

 

“Reilly” nusprendė įtraukti į šaltąsias žalias pupeles, daugeliui amerikiečių namų tuo metu, nes “Clarence Birdseye”, gaminanti šaldytus maisto produktus, buvo plačiai prieinama 1930-aisiais. Pagal “Kathleen Curtin”, “Sandoros L. Oliverio” ir “Plimoth” plantacijos knygą “Ačiū”, “Birdseye” suklaidino maisto prekių parduotuves, siūlančias nemokamus šaldytuvus, ir pardavė šaldytas daržoves kaip geresnę alternatyvą konservuotoms daržovėms..

 

Valcuotas kumpis ir salierų druska buvo ankstesnių Reilly eksperimentų dalis. Jos pastabose nurodoma, kad kažkas, pavadintas “EH, norėtų, kad pagrindiniame recepte būtų pagardinti svogūnai”, ir kad vienas bandymas reikalingas “daugiau pep”. Galutinis pyragas, pavadintas “Green Bean Bake”, turėjo šešis ingredientus: grybų sriubos grietinę, žalias pupeles, pieną, sojos padažas, pipirai ir prancūzų prancūzų kepta svogūnai.

 

(GET: mūsų klasikinis “Green Bean Casserole Recipe” – su naminių grybų padažu ir keptukais)

Tai buvo puikus pramoginių šventinių patiekalų laikymasis, nes jis buvo paprastas, nebrangus ir lengvai pasiekiamas anksčiau laiko. (Jis buvo žinomas kaip “vienkartinis pyragas”, nes jis buvo iš vieno dubenėlio į vieną indelį). “Keptuvės su baltais padažais tapo ypač įprasti Depresijos metu kaip ingredientų ištempimo būdas”, – sakė Kultūros istorikų prezidentas Cathy Kaufmanas Niujorko. “Prabangios versijos yra kolonijinės, bet atrodo, kad šaldytų žalių pupelių patogumas šį receptą pavertė šio patogumo kulinarijos amžiuje”.

 

Šviežios žaliosios pupelės yra tam tikros naujovės, tačiau netgi ūkininkų rinkų ir amatininkų maisto rutulyje Campbell’as apskaičiavo, kad 30 proc. Grybų sriubos grietinėlės, parduodamos Jungtinėse Amerikos Valstijose, vis dar išleidžia šį nostalgišką retro pyragą. Nors klasikinis receptas daugelio šeimų laikomas šventuoju ir dažnai pasirodo ant sriubos etikečių nuo 1963 m., Campbell’s sukūrė beveik dešimt šiuolaikinių variantų, įskaitant vieną su Dijono garstyčiomis ir “Green Bean Casserole Italiano”. 

 

(TRY: vienas iš mūsų penkių mėgstamų žaliųjų pupelių pyragėlių)

Darkas Reilly, kuris vis dar gyvas ir gerai, parašė originalų receptą ant 8 x 11 kortelės, o 2002 m. Lapkričio 19 d. Ji dalyvavo tada, kai Campbellas dovanojo kopiją Nacionalinės išradėjų salės šlovės salėje Ohajoje, po to Padėkos diena, patiekianti puodą. (“Edison” lemputėje šis receptas dalijasi šia garbe).

 

Stebėkite, kaip Sarah Carey mėgstamiausia užsiėme žaliosios pupelių troškintuvu – nes bekonas daro viską geriau: