asorti-linens-1-d111888.jpg

Fotografija: Paul BARBERA

Audinio dažymo būdai

Jūs neturite pradėti balto audinio, jei norite iš naujo išrinti spalvotą elementą, prieš dažydami jį, pabandykite naudoti spalvotą valikliu (panašų į baliklį, bet nenaudojant). Tai balina arba apšviečia audinį taip, kad jis gali pasiimti naują spalvą.

 

1. Nuplauk savo audinio daiktą, jei jis yra naujas. Uždenkite darbinį paviršių lazdomis. Užpildykite kibirą, dėžę ar nerūdijančio plieno kriauklę (pakankamai didelę, kad audinys būtų laisvas) apie pusę – labai karštu vandeniu ar verdančiu vandeniu. (Norėdami vilnos, vanduo turėtų būti šiltas, o ne karštas). Gaminami guminės pirštinės, pridėkite skystų dažų, maišant spalvas, kaip reikalaujama (žr. “Maišymo spalvos”, dešinėje). Įpilkite druskos, dažydami medvilnę arba linas, arba balto acto vilnai arba šilkui; suma priklausys nuo dažų vonios dydžio. Mes panaudojome ¼ puodelio druskos arba acto už 1 galoną, ½ puodelio 2 galonams ir 1 puodelio 3 ar daugiau galonų. (Šie priedai padeda audimui paimti dažų.)

 

2. Kruopščiai drėgnas audinys (per plovimo mašinos skalavimo ciklą galite paleisti didelius gabalėlius, kad jie būtų vienodai drėgnas) ir panardinkite į dažų vonią. Su nerūdijančio plieno šaukštu (arba medine šaukšteliu, skirtu tik dažyti), judinkite audinį vandeniu, kad nesusidarytumėte netinkamo dažymo. Laikykite daiktą dažais nuo 5 iki 15 minučių, maišydami visą laiką. Leiskite audinį gauti šiek tiek tamsesni nei norite, nes šiek tiek išblukus, nusiprausdami ir džiovindami.

 

3. Atsargiai nuimkite audinį iš dažiklio ir praplaukite tekančiu vandeniu, pradedant šiltu vandeniu, o tada atvėsinkite, kol jis prasiskverbia. (Jūs taip pat galite skalauti audinį skalbyklės skalavimo cikle.) Nedelsiant nusiplaukite kibirą, šiukšliadėžę ar kriaukle.

 

4. Šaltuoju ciklu nuplaukite prekę švelniu valymo priemone, tada išdžiovinkite.

 

Rit spalvų valiklis ir skysti dažai, michaels.com

 

Būkite pirmasis, kuris gaus mūsų naujausius projektus, “pasidaryk pats” patarimus ir šablonus užsiregistruodami mūsų naujienlaiškiui.

Maišymo spalvos

Toliau pateikiamos parodytos spalvos formulės, kurių kiekvienas naudoja 1 kvartą vandens ir nurodytus Rit skystų dažiklių kiekius.

 

A, G. 1 arbatinis šaukštelis Fuksija

 

B. 1 šaukštas aukso geltona + 1 arbatinis šaukštelis Tan + 1 arbatinis šaukštelis Kelly Green

 

C. 1 šaukštą raudoną + 2 arbatinius šaukštelius žiedlapių rožinį + 1/2 arbatinį šaukštelį Taupe

 

D. 2 arbatiniai šaukšteliai žiedlapio rožinės spalvos + ½ šaukštelio kakavos

 

E. 6 šaukšteliai tamsiai žalia + 2 arbatiniai šaukštai drožlių

 

F. 3 arbatinius šaukštus Teal + 2 arbatinius šaukštelius Taupe

 

Norėdami padidinti dažų vonios dydį, naudokite daugiau vandens, tačiau nedidinkite dažų kiekio tokiomis pačiomis proporcijomis. Pavyzdžiui, tamsiai žalia paklodė naudoja formulę E; mes padarėme vonią apie 30 galonų vandens, 12 šaukštų tamsiai žalios spalvos ir 4 šaukštus tepalų dažų. Apskritai, pradėkite mažiau dažų, pabandykite popieriniu rankšluosčiu ir pridėkite daugiau, jei reikia.

patarimai ir triukai

“Custom Colors”

Kai atsirasite savo atspalviais, norėčiau gauti norimą išvaizdą, nesukeliant dažų, pirmiausia sukūrę nedidelę dažų vonią: pridėkite dažų prie karšto vandens didelėje stiklinėje matavimo puodelyje, nurodydami, kiek spalvos pridedate. Patikrinkite spalvą popieriniu rankšluosčiu. Jei turite norimą atspalvį, padidinkite vonią. (Žiūrėkite aukščiau esančią “Maišymo spalvas” patarimų, kaip padidinti dažų vonią.)

Stebimi rezultatai

Jūs niekada tiksliai nežinote, kaip medžiaga bus spalvos. Balta servetėlė ir beveik balta servetė gali atrodyti ne taip. Apipjaustymas ir susiuvimas gali spalvoti skirtingai nei pagrindinis audinys. Ir nors dažymas yra puikus būdas atgaivinti senus, išblukusius audinius, jis neištrins arba net neišliks dėmių.

Dideliems daiktams

Dažydami patalynę ir staltieses, mes naudojome didelę plastikinę dėžę, esančią voniose (kad užfiksuotume visas lašelius) ir įnešome į viryklę šildytus vandens puodus. Ypač svarbu, kad audinys juda, kol jis sėdi dažymo vonioje; naudokite ilgą šaukštą, kad galėtumėte kruopščiai sumaišyti, pakelti ir nuolat perskirstyti. Kai daiktai pasiekė pageidaujamą spalvą, mes juos pakėlėme ir patalpinome į kitą tuščią šiukšliadėžę, kad juos paėmė į skalbimo mašiną, kur mes juos nuplaudėme skalavimo cikle.

Skalbti dažytus audinius

Pirmuosius keletą kartų prausite dažytus daiktus, nuplaukite juos viena, kad išvengtumėte kraujavimo, arba pridėkite seną balta rankšluostį ar kojinę, kad pamatytumėte, ar dažai eina. Laikui bėgant ir pakartotinai išplaunant, dažų spalva gali išnykti, bet nepamirškite, jūs visada galite dažyti juos vėl.

Valyti su spalva