zdrowy salmon salad with celery and walnuts

Fotografia od: Shira Bocar

Zdrowe odżywianie zaczyna się od dobrze zaopatrzonej lodówki i spiżarni, a ta sałatka z łososia jest tak samo pożywna, jak to wygodne. Zrób wsad i delektuj się nim na szybkie śniadanie, przekąskę lub lekki obiad (smakuje też świetnie prosto z pojemnika, stojąc w lodówce, kiedy jesteś zbyt głodny, aby dowiedzieć się, co jeść!). To moja ulubiona sałatka z łososia, ponieważ używa innej zszywki, którą zawsze mam pod ręką, która jest lepsza dla ciebie niż mayo: twarożek. 

 

Uzyskaj sałatkę z łososia z selera i orzechów włoskich przepisu

 

Ten przepis jest świetnym sposobem na pozbycie się resztek gotowanego łososia (lub słoja z tuńczykiem lub sardynek z puszki.) Strzelasz do 2 szklanek płatkowanych ryb. Ale najpierw porozmawiajmy o bazie. Twarożek, świeży sok z cytryny, posiekany seler, orzechy włoskie i złote rodzynki dodają jasnego smaku i przyjemnego chrupania. Podawaj sałatkę na przetartych zielonych lub posiekanej jarmużu (upewnij się, że masujesz jarmuż winegretem, a potem polewasz sałatką z łososia). Lub sparuj go z pełnymi ziarnami. Uwielbiam satysfakcjonujące przeżuwanie kawałka prażonego, rustykalnego chleba skropionego oliwą z oliwek. Zwieńczona mieszanką pieprzonej zieleni jak rzeżucha, jest to otwarta kanapka i zestaw sałat w jednym.

 

Nie zapomnij dekoracji! Jest gwiazdą serialu i będziesz chciał umieścić go we wszystkim. Cienko pokroić niewielką czerwoną cebulę i pozwolić mu marynować w świeżym soku z cytryny i odrobiną koszernej soli. W czasie przygotowywania sałatki będziesz miał szybko marynowaną czerwoną cebulę, która jest idealną równowagą z bogactwem łososia. Kwas w soku z cytryny pomaga oderwać się od surowej cebuli, a także ją zmiękczyć i nadać jej wspaniały różowy odcień.

 

Jest wolny od mayi, zdrowe serce i bogate w tłuszcze dobre dla ciebie (#teamgoodfat). Nie mogę się doczekać, aż to zrobisz.

 

Uzyskaj sałatkę z łososia z selera i orzechów włoskich przepisu

Dostrój w każdą niedzielę nowy teledysk o zdrowym apetycie od Shiry Bocar.

 

Zobacz, jak Shira tworzy rewolucyjną sałatkę z łososia: