produkować crisper drawers refrigerator

Fotografia od: Dzięki uprzejmości firmy Whirlpool Corporation

Czy wiesz, jak korzystać z bardziej pojemnych szuflad w lodówce? Jeśli nie, nie jesteś sam: według Mary Kay Bolger, starszy kierownik ds. Rozwoju produktów chłodniczych w Whirlpool: “W ciągu wielu lat badań, które przeprowadziliśmy, wielokrotnie odkrywaliśmy, że wyraźniejsze szuflady wydają się być tajemnica dla konsumenta, jeśli chodzi o sposób, w jaki działają i jak powinny być ustawione. “Podczas, gdy bardziej pojemne szuflady mogą wydawać się idealnym miejscem do przechowywania piwa lub półproduktów, które nie mieszczą się na półkach lodówki, w rzeczywistości przeznaczone dla świeżych produktów, a gdy są prawidłowo stosowane, mogą przedłużyć żywotność twoich owoców i warzyw. Po skonsultowaniu się z Bolgerem i naszą testową kuchnią, ustaliliśmy, w jaki sposób najlepiej wykorzystać swoje bardziej wyraziste szuflady.

 

(PRO TIP: Nie przechowywać tych owoców i warzyw w lodówce)

 

Jak oni pracują

Szuflady z szufladami to pojemniki, które zapewniają bardziej wilgotne środowisko niż reszta wnętrza lodówki. Większość z nich można regulować pomiędzy wysoką a niską wartością poprzez przesuwne ustawienie kontroli wilgotności, które otwiera lub zamyka mały otwór w szufladzie. Bolger mówi: “To bardzo proste, jeśli myślisz o tym w ten sposób: chodzi o przepływ powietrza do szuflady”. Ustawienie wysokiej wilgotności zamyka otwór wentylacyjny, odcinając powietrze i wytwarzając więcej wilgoci. Niska wilgotność oznacza, że ​​odpowietrznik jest całkowicie otwarty, a powietrze może się swobodnie poruszać. Jeśli Twoje szuflady nie mają żadnych elementów sterujących, są one po prostu pojemnikami o wysokiej wilgotności. Jeśli masz dwie pojemniejsze szuflady, najlepiej rozdzielić je na wysoką i niską wilgotność, aby móc przechowywać wszystkie rodzaje produktów.

 

 

Co przechowywać Gdzie

Wysoka wilgotność 

Ta szuflada powinna zawierać cienko oskórowane lub liściaste warzywa, które szybko ulegają więdnięciu lub tracą wilgoć, takie jak szparagi, świeże zioła i warzywa. Zastępca redaktora ds. Żywności Greg Lofts mówi: “Myję, odwirowuję i owijam sałatę w czyste ręczniki kuchenne, jak tylko wrócę do domu i przechowuję je w szczelnej szufladzie. Sałaty pozostają rześkie i świeże o wiele dłużej niż w przypadku, gdy po prostu pozostawisz je w pojemniku z klapką lub plastikowej torbie. Poza tym są czyste, suche i gotowe do jedzenia, kiedy tylko chcę sałatkę “.

 

(DOWIEDZ SIĘ: Jak zrobić idealnie ostry, aromatyczny sałatkę za każdym razem)

 

Niska wilgotność

Wiele owoców, od jabłek i gruszek, po owoce pestkowe i melony, wydziela duże ilości gazu zwanego etylenem, który przyspiesza proces dojrzewania. Może to spowodować, że same owoce nie będą zbyt duże, ale mogą również uszkodzić inne produkty wrażliwe na etylen. Otwarty odpowietrznik w ustawieniu niskiej wilgotności pozwala na ucieczkę gazu, co zapobiega zbyt szybkiemu spadaniu owoców na zepsuty etap. Izolowanie tych owoców w pojemniku o niskiej wilgotności zapobiega również zepsuciu owoców i warzyw wrażliwych na etylen w pojemniku o dużej wilgotności. Jeśli nie masz kontroli wilgotności, dobrym pomysłem jest oddzielenie owoców i warzyw w oparciu o produkcję etylenu. Jeśli masz tylko jedną szufladkę na pojemniki, przechowuj owoce emitujące etylen w innym miejscu w lodówce i upewnij się, że pojemnik jest szczelny.

 

Po rozdzieleniu produktów Bolger zaleca “uporządkowanie szuflad od przodu do tyłu. Umieszczenie przedmiotów o krótszym okresie przydatności do spożycia z przodu zapewni, że zobaczysz je najpierw i użyjesz je, zanim się zepsują. “Wreszcie, jeśli nie masz wystarczającej ilości produktów do napełnienia dwóch pojemników, Lofty mają inną sugestię:” Użyj jednego ze swoich szuflady na surowe mięso, ryby i drób. Szuflada znajduje się w dolnej części lodówki, więc jest wyjątkowo zimna i nie ma szans na zanieczyszczenie krzyżowe. “

 

(MAKE: większość produktów na rynku twoich rolników za pomocą tych wskazówek dotyczących przechowywania)