chefsteps-turkey-butchery-1-1777x1777.jpg (skyword:192199)

Ludzie, którzy kochają jedzenie, uwielbiają Święto Dziękczynienia. A kluczem do niesamowitej uczty Święto Dziękczynienia jest oczywiście opanowanie doskonałego indyka. Więc jaki jest sekret gotowania indyka? Oto ona: kiedy rozkładasz indyka i przygotowujesz białe mięso oddzielnie od ciemności, skończysz z dwoma doskonałymi przygotowaniami. Korona (piersi) może być solona, ​​aby zachować soczystość, a następnie piec zgodnie z tradycją. Używamy nóg w roladce, ale dla jeszcze prostszego podejścia można ugotować je w całości w sousowej wannie lub zamieniać w pieczeń z indyka. Ponieważ ciemne i lekkie mięso gotować osobno, nie musisz się martwić o rozgotowanie piersi, gdy kończy się jej nogi.

 

Pokazujemy tutaj z indykiem, który ze względu na swój rozmiar, stanowi dobry ptak demonstracyjny. znowu metoda działa również dla małych chłopców. Przy odrobinie zaawansowanego planowania – i trochę smaru do łokcia – będziesz serwować najlepszy świąteczny posiłek. Zacznijmy.

 

Uwaga: Kiedy już właściwie zaatakujesz każdy rodzaj drobiu, możesz praktycznie wyrżnąć każdy rodzaj drobiu. Turcja, kurczak, kornwalijska kura, bażant – wszystkie mają tę samą strukturę (lub “morfologię”, aby użyć terminu biologii). Wykorzystanie kaczki przez mięśnie może być inne niż u kurczaka, ale nadal mają one te same części – piersi, skrzydła, nogi, itp. – i te części można usunąć w ten sam sposób. Więc jeśli jesteś zmęczony indykiem i chcesz przejść do mniejszych, delikatniejszych ptaków, będziesz miał już wszystkie umiejętności, których potrzebujesz.

Krok 1: Przygotuj swoją stację roboczą

Na początek potrzebujesz czystej deski do krojenia i dobrego noża (np. Szefa kuchni lub noża). Będziesz także chciał ustawić tacę na kąpieli lodowej, dzięki czemu możesz zmasakrować kawałki mięsa podczas pracy.

 

WSKAZÓWKA: Kiedy zarzyna się całe zwierzę, rozprowadzamy wilgotny ręcznik kuchenny na blacie i kładziemy na nim deskę do krojenia. To trzyma deskę do krojenia mocno na miejscu podczas pracy.

chefsteps-turkey-butchery-2-1777x1777.jpg (skyword:192200)

Krok 2: Usuń podróbki

Zarezerwuj, jeśli chcesz, do sosu.

Krok 3: Osusz powierzchnię i wnękę ptaka

Za pomocą czystego ręcznika osusz powierzchnię i wnękę ptaka. Spraw, by to dziecko było dobre i suche – to po prostu nieprzyjemna próba rozbicia mokrego, śliskiego indyka.

chefsteps-turkey-butchery-4-1777x1777.jpg (skyword:192202)

Krok 4: Usuń skrzydła

Skrzydła drobiu są zwykle podzielone na trzy części: czubek, skrzydło środkowe i bębenek. Usuwamy pierwsze dwa, pozostawiając dołączoną bębenek. W ten sposób możesz zdecydować się na serwowanie dwóch “piersi lotniczych” (piersi są oddzielone od siebie i podawane z dołączoną perkusją) lub prażoną koronę (piersi pozostają przywiązane i prezentowane jako element centralny) z bębnami Frenched.

 

Aby wyrzeźbić skrzydła, użyj palca, aby znaleźć stawy palców. Gdy już je zidentyfikujesz, przekrój stawy nożem – lekki opór, który poczujesz, powinien być kolagenem, a nie kośćmi, i powinieneś być w stanie łatwo przeciąć.

 

Zarezerwuj kawałki lodu. Końcówki skrzydeł zawierają dużo kolagenu, dzięki czemu idealnie nadają się do tworzenia zapasów.

chefsteps-turkey-butchery-6-1777x1777.jpg (skyword:192203)

Krok 5: Usuń wahacz

Połóż ptaka na grzbiecie. Delikatnie podnieś skórę w górnej części każdej piersi, gdzie spotyka się z szyją; powinieneś zobaczyć słabe linie na całej długości wahacza. Użyj ich do poprowadzenia noża, gdy kroisz wzdłuż kości po obu stronach.

 

Teraz za pomocą palców uszczypnij się wokół kości i wyciągnij ją na zewnątrz, aby ją usunąć. Siła potrzebna do usunięcia wahacza będzie różna dla różnych ptaków. Są łatwe do usunięcia na przepiórkach, kaczkach i kurczakach. Jednak wahacze indycze mogą wymagać trochę wysiłku.

chefsteps-turkey-butchery-8-1777x1777.jpg (skyword:192204)

Krok 6: Usuń koronę

Ułóż piersi piersią do góry nogami skierowanymi do siebie. Przebij się przez skórę, gdzie nogi stykają się z dolną częścią piersi, w pobliżu klatki piersiowej. Chcesz wyciąć jak najdalej od piersi, ponieważ gdy piersi ugotują się, skóra się zacieśni; jeśli podciniesz zbyt blisko piersi, nie będziesz mieć wystarczająco dużo skóry, by przykryć piersi, gdy będziesz jej podawać.

 

Tuż pod klatką piersiową, wyciąć długość z każdej strony. Zdejmij obie nogi z gniazdek, aby leżały płasko na desce do krojenia.

 

Użyj noża lub nożyc kuchennych, aby oddzielić koronę od nóg przy kręgosłupie.

 

Zarezerwuj koronę nad lodem.

chefsteps-turkey-butchery-10-1777x1777.jpg (skyword:192205)

Nie zapomnij: Rozważ Oyster!

Ostryga to bryła ciemnego mięsa umieszczona na grzbiecie ptaka, w pobliżu górnej części każdego uda. O wiele za często ten mały skarb pozostawia się po zmasakrowaniu nóg drobiu. Dlaczego to ma znaczenie? Cóż, wiele osób twierdzi, że ostryga jest najbardziej aromatycznym, delikatnym kawałkiem wszystkiego. Ci ludzie wiedzą, o czym mówią. Czytaj dalej, aby upewnić się, że twój ptak zostanie zmasakrowany z nietkniętymi ostrygami.

chefsteps-turkey-butchery-11-1777x1777.jpg (skyword:192206)

Krok 7: Usuń nogi

Odwróć ptaka tak, aby nogi były skierowane w dół na powierzchnię roboczą.

 

Przygotuj ostrygi: Na szczycie każdego uda, gdzie spotyka się kręgosłup, poczujesz bryłę mięsa – to jest ostryga! Delikatnie użyj noża, aby wyciąć kawałek kręgosłupa, przecinając tylko skórę. Na górze w pobliżu ostryg, ostrożnie obierz skórę do tyłu, aż zaczniesz widzieć mięśnie ostrygi. Teraz pokrój wzdłuż kości w prawym górnym rogu lewej nogi. Użyj palców, aby odciągnąć mięso ostryg od kręgosłupa. Pamiętaj, że nie usuwasz go całkowicie w tym momencie, ustawiasz go tak, by wypadł z nogą. Powtórz na prawej nodze.

 

Aby zdjąć nogi, pchnij od tyłu ptaka, aż zobaczysz, że kość w stawie pęka przez skórę. To się stanie łatwo, więc bądź ostrożny. Począwszy od szczytu uda, w pobliżu ostrygi, kroić wzdłuż kości, aż noga oddzieli się od tuszy. Zarezerwuj schłodzony.

 

Uwaga: Nie wyrzucaj resztek tuszy – świetnie nadaje się na magazyn.

Krok 8: Podziwiaj swoje dzieło

Dang, spójrz na te śliczne kawałki indyka! Na tym polega gotowanie indyka. Szczęśliwego Święta Dziękczynienia!