mądry flower solar panel

Fotografia od: Smartflower

Jeśli masz w swoim ogrodzie słoneczniki, stokrotki lub inne fototropowe kwiaty, prawdopodobnie zauważyłeś, jak rośliny te obracają się przez cały dzień, aby stawić czoła słońcu. To pozwala zakwitnąć tak dużo światła słonecznego, jak to możliwe – co jeśli twój panel słoneczny może zrobić to samo?

 

Smartflower, unikalny system solarny “all-in-one”, został zaprojektowany z wykorzystaniem inteligentnych funkcji, które pozwalają śledzić słońce przez cały dzień, obracając się w najlepszą pozycję, aby zoptymalizować zużycie energii. Dzięki tej inspirowanej rośliną konstrukcji Smartflower zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne panele słoneczne, ale zapewnia 40 procent więcej mocy – do 4000-5 500 kWh, w zależności od regionu geograficznego w ciągu roku. W nocy system automatycznie składa się do kompaktowego przechowywania, a następnie uruchamia cykl następnego dnia rano.

 

 

“Coraz więcej osób chce niezależności energetycznej i kontroli nad swoją przyszłością energetyczną” – wyjaśnia Jim Gordon, dyrektor generalny Smartflower Solar. “[The Smartflower] upoważnia każdego właściciela domu lub właściciela do zakupu systemu, a po kilku godzinach wytwarzanie własnej czystej energii. “

 

Model Smartflower, który ma około 16 stóp wysokości, jest urządzeniem typu “podłącz i używaj” – nie jest potrzebne żadne rozbudowane ustawienie. Dodatkowo, jeśli kiedykolwiek się przeprowadzisz, możesz zabrać ze sobą system, w przeciwieństwie do tradycyjnych paneli słonecznych. 

 

[WIĘCEJ WARIANTÓW: Panele słoneczne są teraz o wiele ładniejsze]

 

Według Gordona cały system, łącznie z wysyłką i instalacją, kosztuje około 25 000 USD, a inwestycja może być finansowana w okresie 5, 7 lub 10 lat z miesięcznymi płatnościami. Gordon zauważa również, że Smartflower kwalifikuje się do ulgi podatkowej z tytułu inwestycji w energię słoneczną, która umożliwia właścicielom domów zastosowanie 30-procentowego kredytu do swoich podatków od dochodów osobistych.

 

Ten inspirowany rośliną układ słoneczny pokazuje, jak wiele możemy się nauczyć z natury!

Powiązane materiały wideo: Sustainable Home Gardens