mini cacti tierra sol

Fotografia od: Studio Tierra Sol

Jeśli kiedykolwiek czułaś, że twoja kwitnąca kolekcja roślin czegoś nie ma, Seana i Yair Monley Rodriguez z Tierra Sol Studio mają dla ciebie odpowiedź: malusieńki – małe sukulenty i kaktusy.

 

Te zielone małe cuda – nie większe niż kciuk – mają miniaturowy ceramiczny pojemnik, pięknie mieszczą się w minimalistycznym domu i oferują wszystko, co już kochasz, o roślinach domowych o niewielkiej konserwacji. (Według studia, potrzebują tylko kilku kropel wody miesięcznie.)

 

Ale nie brak przestrzeni zainspirował tych twórców z Północnej Karoliny do eksperymentowania z rosnącymi, trudnymi do zabicia roślinami (powiedzmy, że niemożliwe do zabicia). “Rozpoczęliśmy pracę w Tierra Sol Studio, ponieważ nie byliśmy w stanie utrzymać roślin przy życiu” – mówi nam Seana. “Chcieliśmy mieć rośliny w naszym domu, ale obaj mieliśmy zerowy sukces, utrzymując rośliny przy życiu, byliśmy najgorszymi zabójcami roślin!”

 

[TUTAJ: Jak być lepszym rodzicem rośliny]

mini cacti tierra sol

Fotografia od: Studio Tierra Sol

W misji pomagającej innym rozwinąć swój zielony kciuk, obaj zaczęli badać różne odmiany roślin i jak można je uprawiać, aby najlepiej prosperowały w domu.

 

“Stwierdziliśmy, że większość roślin sprzedaje się na niewłaściwej glebie lub sadzarkach, które powodują, że rodzic rośliny nie udaje się”, mówi. “Dlatego sadzimy najtwardsze rośliny w szklarni, aby przystosować rośliny do światła w pomieszczeniach, a my sprawimy, że nasi plantatorzy będą replikować środowisko pustynne.”

mini cacti tierra sol

Fotografia od: Studio Tierra Sol

(Pamiętaj, że wszystkie kaktusy są sukulentami, ale nie wszystkie sukulenty są kaktusami.) Haworthia Zebra soczysty (jak ten na zdjęciu) szczyci się kolczastymi liśćmi o śmiałych białych paskach i jest jedną z najprostszych roślin do uprawy w domu.

Dzięki stworzeniu małych ceramicznych donic o dużych rozmiarach, dopasowanych idealnie do każdej rośliny, rośliny były w stanie zapewnić wszystko, czego potrzebowały, bez konieczności przerabiania. “Odpalamy nasze plantatory w procesie, który jest unikalny dla nas, aby zaspokoić potrzeby każdej rośliny” – wyjaśnia Seana. “Nasze donice pozwalają by tlen dotarł do korzeni, aby zapobiec overwateringowi.” Seana wyrabia swoich drobnych plantatorów tak, by pasowały do ​​długości korzeni kaktusów – utrzymując je w niewielkim rozmiarze.

 

Kolejny powód, dla którego miłośnicy roślin często stają się zabójcami roślin? Gleba. Według Seany i Yaira rośliny pustynne są często sprzedawane w nienaturalnej sproszkowanej glebie, która kumuluje się wokół korzeni. Ta gleba zatrzymuje wodę przed korzeniami rośliny, gnijąc je, gdy tylko zostaną podlane. Zamiast tego rośliny pustynne potrzebują nieporowatej, piaszczystej gleby. Miniaturowe rośliny z Tierra Sol Studio wyposażone są w specjalną glebę i biały piasek dla właściwego drenażu.

 

[LEARN: 5 korzyści zdrowotnych związanych z utrzymaniem rośliny doniczkowej]

mini cacti tierra sol

Fotografia od: Studio Tierra Sol

Co do opieki domowej? Te wytrzymałe rośliny można umieścić w słonecznym miejscu z pośrednim światłem i wodą z kilkoma kroplami wody miesięcznie.

 

Możesz wybrać własną miniaturową roślinę w swoim sklepie internetowym, gdzie ceny wahają się od 15 $ do 20 $, a każda z nich jest pięknie nazwana. (Fernando i Rosita należą do naszych ulubionych). “Czuliśmy, że nasze małe kaktusy zasługują na tyle samo uwagi, co większe rośliny” – mówi Seana. “I nie ma nic, co czyni nas szczęśliwszymi niż oglądanie ludzkich twarzy, kiedy widzą nasze mini kaktusy.”

 

Czujesz się zainspirowany? Zobacz, jak Martha uczy się robić ogród kaktusów: