lost-kitchen-10-shortcakes-025-d112367.jpg

Co to jest kawałek ciasta lub partia shortcakes bez kupki bitej śmietany? Podnosi prawie każdy deser. I chociaż możesz poczuć nostalgię za rzeczą, która jest w puszce lub plastikowej tubie, zaufaj nam, nic nie może pokonać domowej bitej śmietany. Postępuj zgodnie z naszymi pomocnymi wskazówkami, aby uzyskać ten końcowy akcent, dostosowując go do gustu, a nawet za pomocą przyjaznego dla dzieci skrótu.

 

Zdobądź przepis na bita śmietana

nadmiernie ubity-śmietany-025-d112225.jpg

Fotografia od: Bryan Gardner

1. Pamiętaj temperatury

Upewnij się, że krem ​​jest bardzo zimny; jeśli masz czas, schłódź trzepaczkę (lub naganiacze) i miska w zamrażarce przez około 15 minut. Pomoże to szybko ugotować śmietankę i zwiększy jej objętość.

 

2. Wybierz swoje narzędzie

Duża ręczna trzepaczka jest bardzo łatwa w użyciu. Jeśli używasz miksera elektrycznego, uderz na średnią prędkość, uważając, aby nie dopuścić do nadmiernego bicia (krem zamieni się w maślany). Aby użyć blendera zanurzeniowego, ubij śmietanę w dużej miseczce do pomiaru płynu (lub innym głębokim, wąskim pojemniku) zamiast miski; aby uniknąć rozpryskiwania, utrzymuj ostrze zanurzone.

 

Obejrzyj, jak naprawić Overwhipped Cream

whipped-cream-med108826.jpg

3. Spróbuj skrótu

Nie wyłamuj miksera ani trzepaczki – wystarczy słoik z dopasowaną pokrywką i odrobiną energii. Sztuczna magia jest idealna na przyjęcia i pikniki. Dzieci uwielbiają pomagać. Oto jak to zrobić: Napełnij słoik jedną czwartą pełną zimną śmietaną, a następnie pieczęć i potrząśnij, aż krem ​​będzie gęsty i puszysty, 2 do 3 minut. Aby uzyskać szybki, przyjazny dla smakoszy deser, podawaj świeże, sezonowe jagody.

bitą cream

Fotografia od: Lisa Cohen

4. Wykonaj swoją Dairy Agility

Użyj najbogatszej dostępnej śmietany, ciężkiej śmietanki do bitej śmietany. Zawiera od 36 do 40 procent tłuszczu mleka. Nie uzyskasz takich samych rezultatów z lekkim kremem do ubijania, kremem do stołu lub półtorej.

 

5. Wybierz cukier 

Jeśli wolisz, możesz zastąpić granulowany cukier taką samą ilością cukru cukierniczego; aby zapobiec powstawaniu grudek, użyj sita o drobnych oczkach, aby przesiać cukier przez krem.

bitą cream

Fotografia od: Lisa Cohen

6. Dodaj smak

Jeśli planujesz użyć jakichkolwiek środków aromatyzujących, takich jak ekstrakty, likiery lub przyprawy, dodaj je razem z cukrem.

 

7. Zrób to

Bita śmietana może być przechowywana w lodówce, przykryta, na okres do dwóch godzin przed podaniem.

Zobacz, jak nasz ekspert od kuchni, Thomas Joseph, podzielił się jeszcze jedną ważną wskazówką, jak zapobiegać deflacji bitej śmietany: