Truskawki są jednym z najpopularniejszych owoców sprzedawanych w Ameryce, ale czy wiesz, że w rzeczywistości nie są owocem? Truskawki są członkami rodziny róż i są technicznie pojemnikami (pogrubioną częścią łodygi), a nie owocami (które są zwykle częściami kwitnącej części rośliny). Niezależnie od powszechnego nieporozumienia truskawka należy do najpopularniejszych smaków na świecie.

Klin pełne witamin i przeciwutleniaczy, i oczywiście pyszne – to mój ulubiony letni składnik!

strawberry-rabarbar-shortcakes-0715.jpg

Szczególnie podobają mi się łączenie truskawek z płatkami i maślanymi ciasteczkami – to jedna z najlepszych kombinacji smaków. Klasycznym daniem letnim w moim domu są kruche truskawki z świeżą bitą śmietaną. Dodaliśmy odrobinę skrętu do klasyki, dodając łyżki przepisu Marthy na kompot z rabarbaru.

 
Lubię upiec mniejsze ciastka i ułożyć deser, jak pokazano powyżej. To proste, ale świetny sposób na zaprezentowanie tradycyjnej receptury w bardziej elegancki sposób.

star-pie-crust-0715.jpg

Kolejny letni przepis truskawkowy to taki, który uwielbiam piec na wypieki i imprezy plenerowe: ciasto truskawkowe. Naprawdę nie da się pokonać pikników na świeżym powietrzu w czasie ciepłych miesięcy, a pikowanie z ciastem jest jeszcze lepsze! To idealne, proste i łatwe w transporcie danie, które przyniesiesz na każde swobodne spotkanie.

Aby zrobić ciasto z zabawnymi kształtami na wierzchu, robię podwójną partię ciasta i używam połowy do kształtowania dna ciasta, a resztę rozrzucam i kroję w zabawne, ozdobne kształty, aby górna część ciasta.

Podczas gdy gwiazdy są idealne na Dzień Pamięci, Święto Pracy lub czwartego lipca, możesz bawić się kształtami, które wybierzesz, i sprawić, by ten deser był zabawną i piękną ucztą na każde letnie spotkanie.