mld105713_0510_paintjarglossary2.jpg

Chcesz więcej kolorów w swoim domu, ale też boisz się być zbyt odważny? Mamy odpowiedź: 18 kolorów, klasyczne, a jednocześnie nowoczesne, inspirowane naturą, a także pomysły na projekty dla każdego pomieszczenia. Nasza formuła: mieszanie kolorów z neutralnymi. Poznaj super superutralne superumiejętności. 

 

Niezależnie od tego, czy jesteś długoletnim mistrzem kolorów, czy nigdy nie byłeś tak odważny, te superneutralne farby są dla Ciebie. Będą ożywiać każdy stylizowany pokój, nowoczesny lub tradycyjny, żywy lub powściągliwy. I trochę idzie daleko. Wypróbuj barwy w prostych projektach malarskich – od mebli i abażurów po ściany i sufity – które obiecują całkowite przekształcenie twojej przestrzeni. 

 

[PRINT: Przewodnik po pełnej palecie farb]

 

Paleta

1. Buoyant Blue, nr 6483, Sherwin-Williams, sherwin-williams.com
2. Dragonfly, nr AF-510, Benjamin Moore, benjaminmoore.com
3. Gray Horse, nr 2140-50, Benjamin Moore, benjaminmoore.com
4. Blue Fir, nr MSL124, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com
5. Gotowanie Apple Green, nr 32, Farrow & Ball, farrowball.com
6. Tytan, nr 2141-60, Benjamin Moore, benjaminmoore.com
7. Punch, nr MSL014, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com
8. Stonington Gray, nr HC-170, Benjamin Moore, benjaminmoore.com
9. Babouche, nr 223HC-170, Farrow & Ball, farrowball.com
10. Heath, nr MSL212, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com
11. Naturalna sznurka, nr MSL217, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com
12. Lancaster Blue, nr UL34, Ralph Lauren Paint, ralphlauren.com
13. Makaha, nr 19-32, Pratt & Lambert, prattandlambert.com

mld105713_0510_paintjarglossary1.jpg

14. Ash Bark, nr MSL211, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com
15. Poranny spacer, nr VM58, Ralph Lauren Paint, ralphlauren.com
16. Feldspar, nr MSL131, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com
17. Mink, nr SW6004, Sherwin-Williams, sherwin-williams.com
18. Wampum, nr MSL179, Martha Stewart Living Paint, homedepot.com

 

[DOWIEDZ SIĘ: Więcej o wyborze najlepszych supernutrali dla twojej przestrzeni]

mld105713_0510_livingroommain_1.jpg

The Look: Miękki i efektowny salon

Dlaczego te kolory działają: Patrząc na ten pokój przytłumionych brzoskwiń i opalenizny, możesz nie myśleć “kontrast”. Ale stoliki z akcentowanymi detalami, malowane Lancaster Blue (12) i okrągła taca pokryta Babouche żółtym (9) – są w komplementarnych kolorach, które przynoszą tyle nowoczesnego popu w formalnym otoczeniu. Ujednoliciliśmy dwa różne stoliki końcowe o tej samej wysokości, malując je w tym samym kolorze. Abażury często są wyłożone brzoskwinią, aby przyciemnić światło. Tutaj pomalowaliśmy zewnętrzną część odcieni, aby uzyskać bardziej wyrazisty kolor w przestrzeni.

 

[ZOBACZ: Jak farba radykalnie przekształciła ten salon]

mld104784_0510_paint_swatches1.jpg

Na suficie: Ta ziemista opalenizna (10) ma oliwkowy ton, który dobrze pasuje do żółci. Pomyśl o tym jak o wyrafinowanym kamuflażu.

Na ścianach: Ten ciepły beż (11), zaczerpnięty z natury i zabarwiony brzoskwinią, jest jednym z ulubionych kolorów ścian Marty.

Na abażurach: Lekka i przewiewna brzoskwinia (15) o brązowych odcieniach, dodaje słodyczy bez sacharyny.

Na bocznych stołach: Pomalowany na głęboki, stonowany niebieski (12), meble w tradycyjnym kształcie nabierają bardziej współczesnego charakteru.

Na tacy: Kremowa miodowa musztarda z odrobiną złota, ta żółta (9) rozjaśnia wszystko, czego dotknie

mld105713_0510_valance.jpg

Look: Vantage Point with a View 

Dlaczego te kolory działają: Trzy odcienie zieleni mieszają się przy oknie, pokazując, jak dobrze działają superneutrale. Pomalowany na szarawy odcień niebieskiej jodły (4), przystojna drewniana falbana ma mocny, wycięty kształt. Uwydatniliśmy jego sylwetkę wyraźną, obrzeżoną ramką w jasnym zielonym jabłku (5), również nałożoną na ramkę obrazu. Taboret ma podobne leczenie. Namalowaliśmy nogi głębiej w odcieniu cyraneczki (2), pozostawiając uniesione krawędzie pierwotny szary kolor.

mld104784_0510_paint_swatches2.jpg

Na ścianach: Słodka, lekko chłodna biel (6), która sugeruje puszysty śnieg lub świeżą bitą śmietanę.

Na szprosach okiennych: Kamienna lub stalowoszara (8), która dodaje do wymiaru dodatkowy wymiar i warstwę głębokości do pokoju.

Na falbanie: Regal jeszcze ziemisty, ten silny, omszony, szaro-niebiesko-zielony (4) jest dobrym partnerem dla Dragonfly (patrz 2, poniżej).

Na ramie falistej i ramie obrazu: Jeden z naszych ulubionych superneutrali: Blade Granny Smith green (5) robi ostrą atrakcję dla wykończenia.

Na nogach stołka: Dawka taupe wycisza ten klejnot (2). Użyj go, aby wylądować meblem, a następnie przejdź trochę dziko z tapicerką.

mld105713_0510_bathroom_0101.jpg

Wygląd: jasne notatki w łazience 

Dlaczego te kolory działają: Skąpane w miękkiej szarej (3) i ożywionej brzoskwinią (7), co zwykle przestrzeń użytkowa staje się ciepła i przyjazna. Rama z rzeźbionego drewna tego lustra jest niespodziewanym rozmachem. Namalowaliśmy jego akantowo-listkowe loki w brzoskwini, aby się wyróżniały i harmonizowały z szarą deską koralową. Drewniany wieszak na ręczniki – taki, który często znajdował się na pchlich targach i sklepach z antykami – był pokryty błękitem nieba (1). Monogramowany kosz na śmieci, ozdobiony brzoskwinią i błękitem, ściąga paletę razem.

 

[TUTAJ: Jak malować idealną ścianę]

mld104784_0510_paint_swatches3.jpg

Na ścianach: Podobnie jak w przytulny, zimowy dzień, ten klasyczny szary (3) ma ładną, wodnistą jakość. To świetny podkład dla każdego pomieszczenia.

W lustrze i koszu na śmieci: Zdecydowanie mocna brzoskwinia, ale szara podstawa uniemożliwia jej błyskotliwość – tylko odpowiednią ilość dramatu.

Na wieszaku na ręczniki i monogramie: Przewiewny błękit nieba (1), który jest piękny na suficie, ale wystarczająco mocny, aby utrzymać go w dowolnym miejscu.

mld105713_0510_homeoffice2.jpg

The Look: Cool and Collected Office 

Dlaczego te kolory działają: Wśród najprostszych kolorów, które można dodać do pokoju, znajdują się tu szarawoniebieskie zielenie, które tworzą uspokajający efekt w domowym biurze. Ciepły szary kolor ściany (14) był również używany na bokach i wewnątrz otwartych regałów na książki, dając im wrażenie wbudowanych. Minty green na przedniej obudowie (16), nałożone krótkim wałkiem, dodaje ostrą definicję. Tę samą farbę zastosowano w koszykach do przechowywania schowanych w dolnych szalkach. Zaokrąglona paleta biurka jest pomalowana mgłą, ledwo ma szaroniebieską zieleń (13). Ponieważ drewno tego kawałka Ikei było na początku tak gładkie, wybieraliśmy błyszczącą farbę, dodając blasku wielu teksturom w przestrzeni.

mld104784_0510_paint_swatches4.jpg

Na ścianach i we wnętrzu regału: Jak khaki, które chcesz nosić codziennie. Ma zielonkawy odcień (14), ale wciąż jest ciepły.

Na frontach bibliotecznych: Klasyczna mięta Martha, ta zielona (16) świeci w stosunku do kolorów kitów. Jest idealny do akcentowania mebli.

Na biurku: Chcesz przerwy od prostego białego? To doskonała aktualizacja. Pędzel zieleni (13) pozwala mu pracować z ciemniejszymi i jaśniejszymi odcieniami. Aby uwypuklić jego złożoność, pomaluj coś dużego – nawet sufit.

mld105713_0510_diningroom2_0043.jpg

The Look: inspirowana wiosną jadalnia 

Dlaczego te kolory działają: Lawenda (18) szczotkowana na podstawach blatów stołowych dodaje wymiaru ziemistej szaro-zielonej palecie tej jadalni. Wybraliśmy farbę półpołyskową do tego łatwego projektu centralnego; daje miękki połysk, który oddziela połyskujące szklane kopuły i lśniący stół z drzewa różanego. Chociaż nasze kopuły stołowe są nowe, dostępne są również elementy vintage. Użyj jednego lub kilku obiektów jako całorocznych, wypełnionych kwitnącymi roślinami, które odbijają porcelanę lub dzieło sztuki w pokoju. Ramka na zdjęcia pomalowana na ciemną taupe (17) dobrze pasuje do pokrytych lnem krzeseł, a jasnozielony sufit (5) rozjaśnia przestrzeń.

mld104784_0510_paint_swatches5.jpg

Na suficie: Ten odcień (5) jest równie intrygujący na suficie lub jako kolor akcentujący.

Na ramie obrazu: Ta bogata lawendowa taupe (17) nie konkuruje z sąsiadami, takimi jak dzieła sztuki.

Na podstawach kopuły: Nastrojowa, inspirowana wiktoriańską lawendą (18). Bardziej elegancki lub akcentujący kolor, odświeża przestrzeń bez bycia głośnym.