Daniele Barresi's soap-carving

Fotografia od: Daniele Barresi

Na pierwszy rzut oka te małe statuetki z efektownymi ptakami, eleganckie kompozycje kwiatowe i pływające złote rybki wyglądają jak wyrzeźbione z kamienia. Ale przyjrzyj się uważniej, a zobaczysz, że te rzeźby Daniele Barresi to wcale nie kamień – to mydło!

 

Dla Barresi carving był życiową pasją, jak zaczął w wieku siedmiu lat. “Kiedy dotykam noża, mój umysł poddaje się sercu i przekazuje bezpośrednio, w ręce, nadając różnym formom dekoracje” – mówi o rzemiośle. “To jak magia.” Jakby jego wyszukane rzeźby z mydła nie były wystarczające, aby uczynić go mistrzem na własną rękę, Barresi jest także mistrzem świata w rzeźbieniu owoców i warzyw! Niedawno zdobył ten tytuł podczas rywalizacji na Tajwanie o konkurs Fruit Carving i International Art Exchange w Nowym Taipei City.

 

[NAUKAJ TECHNIKĘ: Zrób własne bomby i mydła w wannie]

Daniele Barresi's soap-carving

Fotografia od: Daniele Barresi

Poza prostą rzeźbą pięknych przedmiotów, Barresi wyjaśnia, że ​​jego sztuka to więcej niż kariera, ale forma wolności. “Kiedy tworzę nową rzeźbę, zawsze staram się przekazać namiętność” – mówi – “ponieważ dla mnie każde nacięcie jest formą wolności, jest formą sztuki”. Barresi obecnie pracuje (w tym, zmieniając kostki mydła i funtów melonów w urocze rzeźby) w Sydney w Australii, gdzie jest dostępny na przyjęcia i rezerwacje wydarzeń.

 

[Zrób to: Fish in a Bag Soap]

Daniele Barresi's soap-carving

Fotografia od: Daniele Barresi

Dla tych, którzy szukają bardziej fantazyjnych rzeźb mydlanych, możesz śledzić Barresi na Instagramie, gdy umieszcza szczegółowe zdjęcie po zdjęciu prezentującym jego szczegółowe projekty. W niektórych przypadkach udostępnia on szybkie filmy na Instagramie, które pokazują jego technikę. Tam możesz oglądać samouczki i śledzić, aby stać się pro-mydlniczym profesjonalistą.

 

Czujesz się zainspirowany? Spróbuj swoich sił w jednym z naszych projektów spa zrób to sam – kąpiele w wannie!