world_record_cabbage_0916

Kredyt fotograficzny: SWNS

Rekordy są łamane. Nawet rekordy, które utrzymywały się przez 90 lat dla najcięższej czerwonej kapusty na świecie. Kornwalia, mieszkaniec Wielkiej Brytanii David Thomas właśnie to zepsuł.

Amatorski rolnik warzywny ustanowił nowy rekord najcięższej czerwonej kapusty na świecie po wprowadzeniu swojej gigantycznej kapusty o wielkości 51,1 funta do tegorocznych Mistrzostw Krajowych Olbrzymich Warzyw. (Tak, naprawdę, to jest to.) Thomas powiedział, że nie mógłby być szczęśliwszy, gdyby złamał zapis od 1925 roku autorstwa pana R Straw z Derbyshire, którego czerwona kapusta ważyła 42 funty..

“Nie ma wielkiego sekretu rosnącego gigantycznego warzywa”, powiedział Thomas Metro. “Po prostu potrzebujesz odpowiednich nasion, dużo miejsca, dobrej gleby i odrobiny szczęścia”.

Ale jego zwycięstwo może mieć więcej wspólnego z doświadczeniem niż szczęściem. To nie pierwszy raz Thomas w rodeo – er, veggie big league. Kultywator weteran uprawia warzywa od ponad 15 lat i ma już dwa rekordy świata – najcięższy pasternak i najgrubszy ogórek.

Inne rekordy świata ustanowione na Mistrzostwach Krajowych Olbrzymich Warzyw w 2016 roku obejmują najdłuższą marchewkę (20,4 stóp), buraki (25,9 stopy) i pasternak (16,5 stopy). Jednak te zapisy muszą jeszcze zostać potwierdzone przez Guinness World Records.

Jedną rzeczą, która nie wymaga potwierdzenia, jest to, że sałatki w domu Davida Thomasa są prawdopodobnie wielką sprawą. Lub po prostu duże?!