Lato Soups

Zimne Zupy – Gazpacho, Melon i Mięta, Curried Green Pea

Letnie menu, na które czekamy najczęściej, obejmuje co najmniej jedno z poniższych:

•  Jeść na zewnątrz

• grillowanie na zewnątrz

• łatwe posiłki z pysznymi produktami, na które czekaliśmy przez cały rok

Jeść it outside!

Wiele z tych posiłków dotyczy (co jeszcze?) Zupy! Tak, zupa w lecie!

 

Pierwszą i najważniejszą rzeczą przy robieniu letnich zup jest planowanie z wyprzedzeniem. Schłodzone zupy potrzebują kilku godzin, aby się wyluzować, więc przygotuj swoje składniki poprzedniej nocy i zmontuj je / zmiksuj rano. Następnie chwyć zupę z tyłu lodówki, aż będziesz gotowy do podania. Zimno tłumi smaki, więc przygotuj się na dodanie soli, soku z limonki, ostrego sosu itp. Przed podaniem.

 

Kiedy nadszedł czas, aby służyć, dodaj ostatnie poprawki do zupy. Zaoszczędź część swoich składników, aby uzupełnić każdą porcję. Szczypta świeżej kolendry ma długą drogę, podobnie jak cień czegoś kwaśnego, czy to wyciskanie świeżego soku z limonki, czy wyszukany ocet balsamiczny.

 

Nie wiesz, co służyć jako strona z zupą? Ryba – schłodzona, grillowana lub w inny sposób – stanowi idealną przystawkę do zimnych zup. Możesz podać stronę ziaren, takich jak ryż lub sałatka z quinoa z posiekanymi ziołami i prażonymi orzechami. Jeszcze lepiej, jeśli zrobisz to dzień przed czasem! Kolejną świetną opcją jest oczywiście zielona sałata! Rzucaj te zioła na jakieś zielone liście i voila! W razie wątpliwości dodaj trochę chleba! Grillować lub grzać kilka grubych plastrów chleba na zakwasie, następnie pocierać wyciętą stroną czosnkowego goździka, a następnie pokrojoną stronę pomidora.

Jeśli zimna zupa nie jest twoją rzeczą, nie wykluczaj gorącej zupy tylko dlatego, że temperatury rosną na zewnątrz. Ostra, bulionowa gorąca zupa gorąca i kwaśna zupa z krewetek można odstąpić od chłodu w klimatyzowanym biurze lub ustawić scenę na fajne drugie danie z makaronem. Inspirowane azjatyckimi zupami jak pho czy tom mniam mogą być proste i zaskakujące. Sporządzanie gorącej zupy w serze to także świetny sposób, aby w pełni wykorzystać swoje letnie produkty, a można je zamrozić i cieszyć się w chłodniejszych miesiącach jesiennych.
 

Dowiedz się, jak przygotować barszcz Marthy, oglądając poniższy film!