Następnym przystankiem na trasie deserowej Marthy po Ameryce są stany Zatoki: Teksas, Luizjana, Mississippi, Alabama i Floryda. A jeśli przepisy Marthy są w tym tygodniu są wskazania, Gulf Coast idzie duże z ich deserów. Na wierzchu są dwa przepyszne ciasta – południowe ciasto karmelowe i ciasto Lane – i jedna super czekoladowa tarta, z której każda będzie idealna na specjalną okazję. Najlepsza część? Wszystko może być wykonane z góry! Rzuć okiem na poniższe przepisy i nie zapomnij rozstać się w ten weekend z poradami i sztuczkami Marthy.

southern-caramel-cake-096-vert-d113085.jpg

Fotografia od: Yossy Arefi

1. Ciasto z południowego karmelu z bitą śmietaną karmelową

Brązowy placek z cukrem, runda lepkiego słodkiego karmelu i bogata karmelowa śmietana zbierają się, tworząc wyjątkowy deser. Założę się, że twoje dzieci będą prosić o to jako swój tort urodzinowy co roku.

 

Zdobądź ciasto z karmelu południowego z karmelowym bitej śmietany

featured-recipe-mississippi-mud-tart-076-d113085.jpg

Fotografia od: Yossy Arefi

2. Mississippi Mud Tart

O ile nam chodzi, nie ma czegoś takiego jak za dużo czekolady. Nikt nie będzie narzekał na ten dekadencki pudding czekoladowy otoczony bogatą czekoladowo-ciastkową skórką, obiecuję.

 

Zdobądź przepis na ciasto z błota z Missisipi

lane-cake-141-d113085.jpg

Fotografia od: Yossy Arefi

3. Ciasto Lane

Nazwana na cześć swojej twórczyni, Emmy Rylander Lane, ta rodzynkowa rodzynka, pekan i ciasto kokosowe pochodzi z końca XIX wieku. Najbardziej zadziwiającą częścią tego deseru jest to, że można go przygotować nawet z trzytygodniowym wyprzedzeniem! Smak poprawia się tylko wraz z wiekiem.

 

Zdobądź przepis Lane Lane

“Martha Bakes” emituje na stacjach PBS w całym kraju (sprawdź lokalne wykazy).