mech hanging lounge space

Fotografia od: Dzięki uprzejmości Artisan Moss

Moss wall art może być gorącym trendem w wystroju domu, ale jego historia sięga wielu lat. Według Inhabitat, mnisi w Japonii przez tysiące lat uprawiali mury w świątyniach, ponieważ łagodna zielona fasada pomaga wyciszyć umysł i stworzyć “wrażenie ekspansywności”.

 

Ale czym dokładnie jest ściana mchu? Erin Kinsey, projektantka i właścicielka firmy Artisan Moss z Kalifornii – której wspaniałe niestandardowe panele zdobią ściany biur Google i wielokrotnie nagradzane hotele, takie jak nowojorski One Brooklyn Bridge – mówi o tych dziełach sztuki lub “Plant Paintings”, kiedy odnosi się do jej kreacji, są wykonane przez zachowanie różnych odmian mchów, które są następnie montowane na dowolnej wielkości ramki. (W przypadku, gdy zastanawiasz się, istnieje 22 000 odmian mchu). 

 

W przeciwieństwie do żywych ścian roślin, które wymagają światła i wody, ściany mchu mają wilgoć zastąpione naturalnymi środkami konserwującymi i nie wymagają konserwacji – co czyni je idealnym zielonym rozwiązaniem dla zapracowanych osób w podróży, a także pomieszczeń pozbawionych naturalnego światła.

 

“Dzięki Malowidłom roślin możesz powiesić zieleń na ścianie jako dzieło sztuki bez wysiłku związanego z instalacją hydrauliczną i specjalnym oświetleniem” – mówi Kinsey. “A jeśli masz miejsce z niewystarczającym światłem lub często podróżujesz, możesz powiesić [moss wall] i wrócić do domu, do bujnej zieleni.”

 

Tylko dlatego, że nie oczyszczają powietrza jak rośliny doniczkowe, nie oznacza to, że nie ma korzyści zdrowotnych dla posiadania mchu.

 

Chociaż możesz być zainteresowany tymi wspaniałymi ścianami mieszkalnymi wyłącznie ze względów estetycznych, dodają one więcej niż piękno domowi. Założyciele firmy Plant Solutions z siedzibą w Arizonie, która oferuje wyjątkową jedyną w swoim rodzaju Moss Wall Art, wyjaśniają, że wprowadzając zieleń do środka, wielu ludzi czuje się bardziej zrelaksowani, spokojni i jedni z naturą – uczucia, z których większość z nas może skorzystać. w szczególnie gorączkowe dni.

 

“Myślimy o nich jako o sztuce biomimikrycznej, naśladując plener, w którym wolelibyśmy się bawić i łącząc nas z naszą ludzką naturą i wrodzoną miłością do żywych stworzeń” – powiedział właściciel Joe Zazzera.

 

[CHECK OUT: Wskazówki dotyczące ogrodnictwa z mchem]

 

Jeśli szukasz jakiegoś nowego zen, aby wprowadzić zrelaksowany klimat do swojego domu, sztuka mchu może być po prostu drogą!

 

Zainteresowany ogródkiem verticle? Obejrzyj wideo poniżej.