kobieta opening marie kondo box

Fotografia od: KonMari Media, Inc.

Wiesz, co naprawdę budzi radość dla Marii Kondo? Pudła.

“To nie jest coś, o czym mówię bardzo często, ale jestem największym fanatykiem skrzynek”, mówi Kondo, który zbierał wszystko, od słodyczy po pudełka z akcesoriami, odkąd była małą dziewczynką.

Słynna metoda japońskich sensacji KonMari, spopularyzowana przez jej bestsellerową organizację biblii “Magia upiornego sprzątania”, może być znana z testu “radości z iskry”, ale pudła to kolejne kluczowe narzędzie w procesie jej sprzątania..

“Pudełka są królem przechowywania!” – mówi. “Używam ich do różnych rodzajów ubrań, bielizny domowej, artykułów papierniczych, spiżarni, makijażu, lista jest długa. Używam ich nawet w kuchni do przechowywania garnków i talerzy. ” 

Ponieważ pudła są podstawą w japońskich domach, Kondo może łatwo zagłębić się w skrytki z pudełkami swoich klientów podczas pracy w ich domach. Ale nie miała takiego szczęścia ze swoją klientelą ze Stanów Zjednoczonych.  

Zauważając potrzebę organizowania tych bohaterów na rynku, guru odstraszający postanowił zaprojektować najlepszy schowek. Wynik: jej pudełka Hikidashi, na zamówienie już dziś.

W tym miejscu Kondo przekazuje nam informacje na temat jej ostatniej premiery i dzieli się wskazówkami na temat porządkowania naszych szaf.

różowy marie kondo box

Fotografia od: KonMari Media, Inc.

Perks Of Hikidashi Boxes

Dostępne są cztery zestawy pudełek Hikidashi, z których każda jest wyłożona ładnym papierem “aby sprawić, że przedmioty będą przechowywane w środku”. Ale w pudełkach jest coś więcej niż wygląd: “Konfiguracja tych pudełek, ich kształt, grubość, konstrukcja wynik analizy wszystkich skrzynek, których często używam w procesie napawania “, mówi Kondo, dodając pierwszą iterację z myślą o ubraniu.

 

Każdy zestaw zawiera sześć sztuk w różnych rozmiarach i sprzedaje za 89 USD na konmari.com (produkty będą wysyłane w połowie września).

 

Być może najbardziej ekscytującą częścią zakupu jest to, że dostaniesz dostęp do serii KonMari Tidying, internetowych filmów instruktażowych pełnych porad i trików, dzięki czemu wiesz dokładnie, jak osiągnąć organizację nirwany.

biały marie kondo box

Fotografia od: KonMari Media, Inc.

Dlaczego organizować za pomocą pudełek

Niektóre przedmioty – patrzymy na ciebie, szuflada na bieliznę – po prostu nie trzymaj się schludnie, bez względu na to, jak idealnie złożysz. “Czasami tkanina ubrania może być dość cienka” – wyjaśnia Kondo. “Nawet po złożeniu może się odkręcić za każdym razem, gdy otworzysz szufladę”. Te bardziej wyraziste elementy pozostają na miejscu, gdy są przechowywane w pudełku.

biały marie kondo box with clothes folded in it

Fotografia od: KonMari Media, Inc.

Które ubrania są najlepsze w pudełkach

“Ogólnie rzecz biorąc, można przechowywać wszelkiego rodzaju ubrania w pudełkach, ale szczególnie polecam mniejsze przedmioty, takie jak skarpety lub skarpetki” nie “- mówi. Kolejny świetny kandydat: koszulki z cienkiego materiału. Ekspert organizujący uwielbia również przechowywać biustonosze z fiszbinami w płytkich pudełkach. “Wolę traktować je jak członków rodziny królewskiej”, mówi Kondo. “To dla mnie bardzo wyjątkowe przedmioty.”

różowy marie kondo box holding makeup and rolled clothes

Fotografia od: KonMari Media, Inc.

Czasami Boxes Add to The Clutter; Jaki jest właściwy sposób ich używania?

“Najważniejszym krokiem jest odejście od przedmiotów, które nie są dla ciebie źródłem radości – będziesz zaskoczony tym, ile mniej musisz przechowywać po tym pierwszym kroku”, mówi Kondo. “Zapobiegnie to inwestowaniu w więcej pudełek, niż jest to potrzebne”. Kolejna ważna wskazówka: zawsze układaj przedmioty, aby na pierwszy rzut oka było widać, gdzie wszystko jest. “Najlepszym sposobem przechowywania jest składanie i ustawianie przedmiotów w pionie” – mówi Kondo. W ten sposób łatwo znajdziesz to, czego szukasz.

Stracić pokrywy

“Często polecam moim klientom, aby nie używali pokrywek na pudełkach. Potrzeba czasu, aby otworzyć pokrywki za każdym razem i nie można zobaczyć, co jest w środku “, mówi Kondo. “Rzeczy wewnątrz mogą bez nich lepiej oddychać”. Zamiast tego zaleca używanie pokrywek jako tacek do przechowywania przedmiotów takich jak szaliki i akcesoria lub jako alternatywy dla wkładek do półek.

 

Poniżej, Kondo pokazuje nam jak zorganizować naszą odzież sportową za pomocą jej pudełek Hikidashi.