numerowane-ścienne-czyszczące-materiały-komponowane-087-d111687.jpg

Fotografia od: Bryan Gardner

1. Dla pyłu

Użyj prochu z wełny jagnięcej lub przedłużenia szczotki z włosia, aby usunąć kurz i pajęczyny ze ścian. Zacznij od sufitu, a potem idź w dół; rób to dwa razy w roku w przypadku malowanych ścian. Jeśli masz teksturę lub tapetę z tkaniny, łatwo zbierze się kurz, więc możesz potrzebować kurzu raz w miesiącu.

 

Lamb’s-wool duster, 24 “, 12 dolarów, woolshop.com

 

2. Dla Grime

Codziennie używaj gąbki i wiadra ciepłej wody wymieszanej z dobrym płynem do mycia naczyń. Zacznij od góry, pracując na kilku metrach kwadratowych naraz. Spłucz czystą wilgotną gąbką, a następnie wytrzyj do sucha miękką ściereczką. Aby zapobiec powstawaniu smug, przetrzyj je najpierw na niepozornej części ściany. Farby o wysokim połysku mają lepszą reakcję niż farby matowe.

 

3. Dla odcisków palców

Czyść odciski palców, splattery żywności i inne plamy z chusteczkami dla niemowląt. Są o krok od mydła i wody w walce z plamami, mówi Glenn Cooper, wiceprezes ds. Rozwoju produktu w Benjamin Moore, ale nadal delikatny. “Oprzyj się pokusie szorowania ścian za pomocą ściernego środka czyszczącego”, zauważa Sarah Cole, dyrektor kreatywna Farrow & Ball w firmie produkującej farby.

 

4. Dla znaków kredki

Nie przejmuj się, jeśli doodle Twojego malucha znajdą się na ścianie: Możesz usunąć bazgroły (zamiast odmalowywać) za pomocą Magic Eraser, która jest pianką melaminową, która po zwilżeniu delikatnie opróżnia plamy. Tylko pamiętaj, aby używać lekkiego nacisku, aby uniknąć usuwania farby.

 

Magic Erasers, od Mr. Clean, 3,50 $ za 4, homedepot.com

 

5. Dla Grease

Gąbki do czyszczenia na sucho, przeznaczone do czyszczenia powierzchni, które łatwo ulegają zniszczeniu pod wpływem wilgoci, są skuteczne przy gromadzeniu się oleju. Ale jeśli twoje ściany mają wykończenie nadające się do prania, możesz po prostu użyć bezrozpuszczalnika do odtłuszczania.

 

Gąbki do czyszczenia na sucho firmy Absorene, 33 USD za 12, homedepot.com