nutella-product-3688-d111951.jpg

Fotografia od: Mike Krautter

Jeśli chodzi o większość ludzi, podstawowa klasyfikacja Nutelli jest łatwa: całkowicie pyszna. Ale Food and Drug Administration (FDA) zadaje pytanie, które niesie nieco większą wagę do ukochanej mikstury czekoladowo-orzechowej: czy jest to polewa czy jest to rozprzestrzenianie się?

 

Pojawia się po tym, jak spółka dominująca Ferrero poprosiła FDA o zmianę klasyfikacji Nutelli. W Stanach Zjednoczonych jest obecnie klasyfikowany jako polewa deserowa. Ferrero chce, żeby czekolada (rozlewiska?) Nadal nie jest pewna) do tej samej kategorii co dżem i miód.

 

(EAT: Nutella, spróbuj tych 10 nowych sposobów, aby się z tego cieszyć)

mld105358_1010_msl_hazelnut_sandwich2_7904.jpg

Więc dlaczego ta zmiana? Według obu Ferrero, wszystko zależy od wielkości porcji. Obecnie odżywianie Nutelli przedstawia obecnie porcję dwóch łyżek, czyli około 200 kalorii. Jeśli Nutella miałaby zostać zaklasyfikowana jako pasta do smarowania, wówczas nowa porcja na etykiecie byłaby jedną łyżką stołową, która zmniejszyłaby liczbę kalorii wymienionych w połowie. To, mówi Ferrero, może ostatecznie wpłynąć na kupujących, prawdopodobnie zachęcając ich do kupowania Nutelli dzięki niższej wartości kalorycznej.

 

(MAKE: twój własny spread czekoladowo-orzechowy)

 

Ich argumentem jest to, że obecna klasyfikacja toppingu jest nieaktualna, cofając się o kilka dekad, kiedy poznaliśmy Nutellę i wykorzystaliśmy ją jako dodatek do lodów. Teraz jesteśmy bardziej skłonni do rozprzestrzeniania go na tosty, które mówią. Zgadzamy się, że jest to popularny sposób na delektowanie się Nutellą, ale nie jesteśmy pewni, kiedy większość konsumentów nie je więcej niż łyżkę Nutelli w tym samym czasie.

 

(SIP TO: Nutella Hot Chocolate to wszystko, czego potrzebujesz teraz)

 

Wszystkie te czekoladowo-orzechowe sprawy wywołują inny problem: czy tak naprawdę nie jesteśmy świadomi rozmiarów serwowania, że ​​bylibyśmy bardziej skłonni do kupowania jedzenia z taką samą liczbą kalorii, jak to zawsze miało miejsce, ponieważ etykieta nagle mówi: “100 kalorii” “zamiast” 200 kalorii? ” Czy wszyscy musimy zwracać większą uwagę na wielkość serwowania? Tak, 100-calowa Nutella brzmi lepiej niż Nutella o 200 kaloriach – zwłaszcza, jeśli nie zdajesz sobie sprawy, że jedynym powodem obniżenia kalorii jest to, że musisz zjeść połowę ilości Nutelli. Będziemy nadal rozprzestrzeniać się i toppingować tak jak wcześniej i pamiętać, że nadmierne zużycie nie jest dobrą rzeczą.