peanuts-crochet-characters-3-1115.jpg

Kiedy Kristen Rask była małą dziewczynką, uwielbiała zestaw narzędzi swojego ojca.

 

Spędzała wiele godzin spędzając czas w swoim biurze, gdzie pracował jako grafik i artysta. Pokój był ułożony wysoko przy pomocy narzędzi do handlu, markerów, magnetofonu, papierów, farb i sztalug. Miał jednak jedną szczególną rzecz, która zawsze przyciągała jej największą uwagę: jego pudełko z artykułami artystycznymi, które zostało oblepione kolorowymi wizerunkami postaci z orzeszków ziemnych.

 

Więc kiedy jej ojciec zmarł kilka lat temu, a ona odziedziczyła pudełko, przypomniały jej się te miłe wspomnienia. “Kiedy dorastasz w otoczeniu tak dużej kreatywności”, mówi Rask, “nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo na ciebie wpływa.”

 

Dzisiaj, jako wybitny właściciel sklepu z zabawkami i producent zabawek, stała się jej misją dzielenia się radością z zabawek. A jej najnowszy projekt to poświęcenie zarówno dla jej ojca, jak i jej rzemiosła.

peanuts-crochet-book-1115.jpg

Książka

 

Nazywa się “Peanuts by Schulz Crochet”, zestaw all-inclusive, który zawiera książkę wzorów z instrukcjami krok po kroku, aby stworzyć 12 znaków z klasycznego komiksu, plus dodatkową papierową budę dla Snoopy. Zawiera również pięć kolorów przędzy czesankowej, dwa metalowe szydełka, wypełnienie włóknem szklanym, czarną nicią do haftowania i igłę z gobelinu – w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć własną galerię “Peanut”.

 

W książce pierwsze strony przedstawiają terminologię i techniki szydełkowania. Następnie wybierz wzór postaci, którą chcesz szydełkować. Aby stworzyć wzory, Rask współpracował z garstką kolegów, w tym Twinkie Chan, Denise Ferguson, Kandice Soraya Grate i Rachelle Smith. “Kiedy powstał ten pomysł, wiedziałem, że chcę, aby ze mną współpracowali” – mówi Rask. “Wszyscy bardzo blisko współpracowaliśmy.” Zapewnili projekt bazowy dla każdej postaci i opracowali ją zgodnie z potrzebami instrukcji. Większość postaci ma taką samą wysokość około 5 cali, z wyjątkiem Snoopy i Woodstock, którzy są krótsi. Oczywiście, te szydełkowane postacie spodoba się każdemu, kto jest fanem orzeszków ziemnych, ale jest to naprawdę polecane dla miłośników szydełkowania na pośrednim poziomie umiejętności.

 

Ta książka wychodzi na czas wraz z wydaniem “The Peanuts Movie”, obecnie w kinach – to 50 lat po tym, jak bohaterowie Charlesa M. Schulza po raz pierwszy zdobyli serca Ameryki za pomocą “A Charlie Brown Christmas”. To długa spuścizna, którą staramy się podtrzymać.

 

Zapytaliśmy Raska, co by pomyślał Charles M. Schulz o swoich bohaterach szydełkowanych do życia? “Chciałbym myśleć, że doceniłby wrażenia kunsztu i wzornictwa” – mówi z nadzieją Rask. “I myślę, że nawet on musiałby przyznać, że są super urocze!” To, jak mówi Rask, jest częścią ponadczasowego wyglądu orzeszków ziemnych i ogólnie zabawek pluszowych. “Można by pomyśleć, że te zabawki są przeznaczone dla dzieci, ale tak naprawdę dorośli kochają je tak samo” – zauważa. “Przypominają nam nostalgiczny okres w dzieciństwie, nie można na nie patrzeć i nie czuć się szczęśliwym!”

peanuts-crochet-characters-1115.jpg

A poza tym, jak mówi Rask, “Kto nie ma słabości do Charliego Browna?”