to-do-list-mbd106697.jpg

Każdy z nas doświadczył tamtych czasów, kiedy mają więcej na swoich talerzach, niż czują, że potrafią realistycznie sobie poradzić. Ale kiedy stres spowodowany przez przytłaczającą listę zadań zamienia się w wypalenie na pełnych obrotach, właśnie wtedy jest czas na ponowne przemyślenie tego, w jaki sposób podchodzisz do pracy, jak dokończyć pracę i jak podejść do wszystkiego, co robisz regularnie . Tutaj, trenerzy życia i menedżerowie Rachel Wade Lauren i Jennifer Musselman dzielą się swoimi najważniejszymi rekomendacjami, aby odeprzeć się od wypalenia i pomóc odzyskać kontrolę nad życiem, aby zapobiec dalszemu wypaleniu w przyszłości.

Pomyśl o swoim celu

 

Jednym z największych powodów, dla których ludzie często dochodzą do punktu wypalenia zawodowego, jest to, że stali się poza zasięgiem swoich powodów do robienia czegoś. Ponieważ niektórzy wracają z tego miejsca, mogą w dużym stopniu polegać na wskazaniu tej pasji, by ponownie je wprowadzić. “Musisz zidentyfikować swoje” dlaczego “- mówi Lauren, która zauważa, że ​​określenie celu, w którym możesz coś zrobić, może pomóc w ponownym wzbudzeniu poczucia inspiracji, co z kolei pomaga ci czuć się trochę mniej ugrzęzionym przez wszystko na twoim talerzu.

Połącz cele

 

Jeśli masz wiele rzeczy, które wiesz, że na pewno chcesz osiągnąć, ale są nieco zaniepokojone tym, w jaki sposób mieszczą się w rozsądnych ramach czasowych, Musselman zaleca poszukiwanie sposobów trafienia dwóch ptaków jednym kamieniem. “Nigdy nie chcesz, aby zły stres powstrzymywał Cię od wyznaczania celów”, mówi, “dzięki czemu możesz osiągnąć swoje cele bardziej osiągalne, łącząc je. Poszukaj sposobów na zrobienie wielu rzeczy naraz. “

 

[LEARN: Osiągnij równowagę dzięki tym przydatnym wskazówkom.]

Śledź postęp

 

Podczas gdy różne zadania, nad którymi pracujesz, polegają ostatecznie na osiągnięciu jakiegoś celu końcowego, jedną z najważniejszych zmian w wypaleniu postów jest rozpoczęcie pracy nad serią mini kamieni milowych prowadzących do ukończonego produktu. “Benchmarki są tak ważne” – mówi Musselman. “Jeśli wszystko, co możesz zrobić, to zobaczyć górę przed tobą, którą próbujesz pokonać, to naprawdę przytłacza. Zamiast tego ustal sobie małe cele dla siebie. “Pomaga to zmotywować Cię, gdy spojrzysz na swoje postępy, i pomaga Ci czuć się lepiej, robiąc sobie przerwę w trakcie pracy, kiedy jej potrzebujesz.

Naucz się mówić “Nie”

 

Wiele razy ci, którzy wypalili, doszli do tego punktu, ponieważ podjęli o wiele więcej odpowiedzialności niż ich harmonogram pozwala im ukończyć. Może to wynikać z faktu, że nie docenili czasu, który zajęłby lub, być może, częściej, ponieważ są po prostu pomocnikami, którzy nie są w stanie odrzucić prośby. “Musisz być w stanie postawić się na pierwszym miejscu i odmówić ludziom” – mówi Lauren, która zauważa, że ​​taktyka pomoże zapobiec osiągnięciu punktu, w którym masz zbyt wiele do zrobienia, ale tak mało czasu, aby to zrobić.

 

[ODZYSKIWANIE: To jest co zrobić, gdy wyczerpanie trafi.]

Nie bój się zwrócić zadań, których nie możesz wykonać

 

Nawet jeśli jesteś już w miejscu, w którym już zaakceptowałeś zadanie, ale zdajesz sobie sprawę, że nie możesz go ukończyć, Lauren mówi, że wciąż możesz się odwrócić i powiedzieć spóźnione nie, w pewnym sensie, oddając je, w razie potrzeby . “Wracaj do osoby i powiedz:” To jest coś, co zasługuje na 110%, i nie mogę tego teraz dać “, mówi. “Oddaj to w sposób tak elegancki, że zachowujesz szacunek drugiej osoby, ale robisz to, co musisz zrobić samemu.”

Nie dąż do doskonałości

 

Kiedy masz wiele trudnych rzeczy na swoim talerzu, ale wiesz, że musisz je wszystkie zrobić, musisz być w porządku z robieniem każdego mniej niż idealnie. “W każdym razie doskonałość jest subiektywna” – mówi Lauren. “Doskonałość dla mnie może być gotowaniem niesamowitej kolacji, ale dla mojej córki, ona po prostu chce jeść.” Chociaż to nie oznacza, że ​​powinieneś mieć zwyczaj wytwarzania rzeczy, z których nie jesteś dumny, to jest w porządku , kiedy masz zbyt wiele na talerzu, aby odreagować stres, przyjmując coś, co jest “wystarczająco dobre”, a nie “doskonałe”.

 

[ZMIANA: Oto co zrobić, aby wstrząsnąć potrzebą doskonałości.]

Rozwijaj zdrowe nawyki

 

Podczas gdy napięty harmonogram jest często uzasadnieniem dla snu, fitnessu i zdrowej diety na backburner, prawda jest taka, że ​​utrzymanie zdrowego stylu życia i zdrowych nawyków jest kluczowym elementem w powrocie z wypalenia i zapobiegania innym w przyszłości. “Dobry sen, lepsze samopoczucie, wszystko to zacznie wpływać na twoje ciało i twoje samopoczucie” – mówi Musselman. “Więc wszystko jest połączone. Nawet jeśli nie masz czasu na ucieczkę, idź na szybki spacer. Nawet jeśli nie możesz jeść doskonale, po prostu staraj się jeść lepiej. Wszystko to ma wpływ na neurochemikalia w twoim umyśle, i to jest krytyczne w odbijaniu się. “

Znajdź wsparcie u innych osób

 

Szukanie wsparcia od innych, czy to emocjonalnego, czy w postaci rzeczywistej pomocy, może być świetnym sposobem na odzyskanie sił i zapobiegnięcie dalszemu wypaleniu. W tym sensie umiejętność rozpoznania, kiedy nie możesz zrobić czegoś sam, oraz wiedza, kiedy poprosić o pomoc, jest krytyczna. “Znajdź ludzi, którzy mogą wesprzeć cię, zdejmując rzeczy z talerza” – mówi Musselman. – Może to sprowadza gosposię albo przychodzi opiekunka do dziecka, żebyś mogła wziąć sobie godzinę lub dwie.