owoc pierogis with toppings

Fotografia od: Simon Brown

Często słyszę pytanie: jakie jest twoje ulubione jedzenie? Chociaż zawsze odpowiadam po japońsku, prawdziwą odpowiedzią powinny być i są pierogi, wyśmienite polskie pierogi, które moja matka, Wielka Martha, sprawdziły się tak dobrze w wielu inkarnacjach: ziemniak, kapusta, jagoda, brzoskwinia, śliwka i morela.

 

Wszyscy w naszej rodzinie byli i nadal mają bzika na punkcie tych małych gotowanych pierogów, wymyślonych z rundy delikatnego, gładkiego ciasta. Kształt półksiężyca kształtuje się wokół pikantnego lub słodkiego nadzienia, starannie zaprojektowanego, aby rozkoszować się jedzeniem miękką poduszką ziemniaka, serią słodkich cierpkich jagód lub delikatną morelą, usuniętym dołem i jamą wypełnioną chrupiącym cukrem Demerara i masło niesolone.

Wydaje się, że wielu moich kolegów uwielbiało pierogi mamy, a kiedy poproszono mnie o napisanie o nich, byłem bardzo gotowy, aby złożyć zobowiązanie i bardzo dobrze zjeść każdego z moich ulubionych.

 

Jeśli receptury mamy są lepsze w moim umyśle niż inne, których próbowałem, to dlatego, że bezkompromisowo starała się znaleźć doskonałe składniki. Nalegała na przykład, że kapusta jest na starej stronie – bardziej sucha i smaczniejsza niż bielona zielona kapusta – że ziemniaki są żółte i bogate, a masło i kwaśna śmietana pochodzą z lokalnej mleczarni , a nie supermarket.

 

Miała niezwykły talent do robienia miękkiego, delikatnego, plastycznego ciasta. Inne przepisy na ciasto nie zawierają zarówno mleka, jak i śmietany, a większość z nich nie wymaga zwijania ich jako cienkiej. Do rund używa się foremki do ciastek lub ciastek, ale nigdy nie widziałem, żeby mama używała czegokolwiek oprócz posypanej mąką obrzeży szklanej szklanki z idealnie prostymi bokami. Bardzo mocno obcięła jej koła, aby nie zmarnować centymetra ciasta, które wytoczyła tylko raz. Nigdy nie widziałem, żeby ponownie wykorzystywała resztki. Powiedziała, że ​​nie zrobią idealnej kluski.

pierogis on pan

Fotografia od: Simon Brown

Pobierz przewodnik krok po kroku Marthy do Basic Pierogi

Pikowane pierogi

pierogis with sauce

Fotografia od: Simon Brown

Zdobądź Pierogi z nadzieniem z ziemniaków i brązowym masłem

pierogis

Fotografia od: Simon Brown

Zdobądź Pierogi z kapustą i klarowaną recepturą masła

Słodkie pierogi

Borówka amerykańska pierogis

Zdobądź Pierogi z nadzieniem z jagód i pikantnym kremem

owoc pirogis

Fotografia od: Simon Brown

Zdobądź Pierogi z włoskim nadzieniem z nadzieniem śliwkowym i pikantnym kremem

Zobacz Marthę i jej mamę, Wielką Martę, robiąc pierogi z ziemniaków: