pełnowartościowa żywność-0418

To nie jest nowe i to nie hipisi z ich naturalnymi sklepami spożywczymi zrobili to pierwszy. Kupowanie hurtem było normą w sklepach ogólnych i pierwszych małych, niezależnych sklepach spożywczych sprzed stu lat. Wydaje się jednak, że ostatnio coraz więcej kupujących masowo kupuje znaczną część zakupów żywności. Ponieważ konsumenci oczekują zdrowszych i bardziej zdrowych produktów spożywczych na półkach sklepowych, wszyscy szukamy opcji: opcje bezglutenowe, opcje o niskiej zawartości cukru, opcje pełnoziarniste, a główną nawą jest odpowiedź. Nadal nie jestem pewien? Zapoznaj się z informacjami na temat tego, dlaczego kupowanie luzem to mądrzejszy sposób robienia zakupów.

 

Zdrowszy sposób na zakupy

“Kupowanie masowe ma wiele zalet, ale duże jest to, że zachęca on więcej ludzi do odkrywania kuchni” – mówi Molly Siegler, ekspert kulinarny na Whole Foods Market. Weźmy na przykład przyprawy. Czy masz przepis, który potrzebuje tylko 3/4 łyżeczki proszku o pięciu przyprawach? Lub dwie łyżeczki garam masala? Dzięki masowym zakupom możesz kupić tylko tyle, ile potrzebujesz, nie martwiąc się, co możesz zrobić z tym dodatkowym. “To naprawdę pozwala ludziom, którzy mogą nie być gotowi na zaangażowanie się w wiele innych rzeczy, takich jak cukier kokosowy czy mąka orkiszowa, aby nadal próbować nowych produktów.”

 

(MAKE: Nasze ulubione bezużyteczne resztki receptur dla eko-świadomych zjadaczy) 

 

Tańszy sposób na zakupy

Tak naprawdę; kupowanie żywności w dużych ilościach nie oznacza, że ​​musisz dużo kupować, i może to zaoszczędzić pieniądze, ponieważ kupujesz to, czego potrzebujesz, a nie wielkość pakietu. “Często zdarza się, że możemy kupić coś w większym pakiecie, ponieważ (uważamy) jest tańsze”, mówi Siegler. “Ale jeśli reszta kończy się źle, jest po prostu zmarnowana.”

 

(CHECK OUT: To bioplastyczne opakowanie przeciwdziałające marnowaniu żywności)

 

Bardziej ekologiczny sposób na zakupy

Czy wiesz, że przeciętnie w USA opakowania żywności odpowiadają za 23 perecyty – czyli około 39 milionów ton odpadów stałych? Oprócz oszczędzania pieniędzy i zachęcania do wypróbowania nowych produktów, kupowanie luzem pomaga ograniczyć liczbę przekąsek, kartonów i pudełek po makaronach, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypiska. Wiele sklepów, w których sprzedaje się żywność w dużych ilościach, nawet pozwala kupującym na przyniesienie własnych słoików i pojemników w celu całkowitego wyeliminowania odpadów. 

objętość bin scoops

Fotografia od: Emily Kate Roemer

Najlepsze produkty do kupienia luzem

Dla opłacalnych zakupów, które również zmniejszają opakowania, trzymamy się mniej łatwo psujących się produktów: ziaren popcornu, suszonego makaronu, owsa, ryżu i innych suszonych ziaren i roślin strączkowych. Orzechy działają tak długo, jak długo przechowujesz je w hermetycznym pojemniku w zamrażarce. Suszone owoce, które mogą stać się brązowe przy długotrwałej ekspozycji na światło i powietrze, należy kupować w mniejszych pojemnikach.