jojotastic-spring-smudge-sticks-02.jpg

Fotografia od: Meghan Klein

Jestem bardzo podekscytowany na wiosnę! Czas na kwitnące kwiaty, odświeżenie garderoby i, oczywiście, wiosenne porządki! Reorganizacja mojej przestrzeni i oczyszczanie zimowego brudu i gruzu stało się dla mnie uspokajającym, introspekcyjnym czasem – cennym rytuałem, którego oczekuję każdego roku.

 

Równie ważne jak smar do łokcia i spray do czyszczenia jest rozmazanie, czyli używanie dymu, aby oczyścić negatywność i wyrzucić zimowy błękit. Stwórz własne pałeczki do smużenia, aby zacząć od nowa w kilka prostych kroków.

Uwielbiam ten projekt, ponieważ wystarczy kilka kwiatów i ziół ze stoczni i kilka artykułów gospodarstwa domowego. Dodatkowo dzielimy się kilkoma z naszych ulubionych kombinacji!

 

Materiały 

  • kwiaty
  • zioła
  • kwiatowe sheers
  • szpagat

Zacznij od przycięcia swojej zieleni do rozmiaru i zabezpieczenia u podstawy krótkim sznurkiem. Następnie, wytnij długi kawałek sznurka (o długości ramion) i znajdź środek, zawiąż go wokół podstawy smugi i zacznij go krzyżować w tę iz powrotem.

 

Pamiętaj, aby bardzo mocno związać, tak aby pozostała związana, gdy kwiaty wyschną i skurczą się. Po związaniu smugi na całej długości, zwiąż ją i przytnij nadmiar sznurka. Pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 2 tygodnie i cieszyć się we własnej przestrzeni lub dać jako wspaniały wiosenny upominek do czyszczenia.

jojotastic-spring-smudge-sticks-04.jpg

Fotografia od: Meghan Klein

Heather, Rosemary & Aussie Bells

 

Jest to piękne połączenie, w którym rozmazane właściwości rozmysłu i jasności umysłu rozmnażają się na pierwszym planie. Uwolnij się od negatywnych myśli i emocji, na które się natknąłeś i wejdź w ten nowy sezon ze świeżym początkiem.

jojotastic-spring-smudge-sticks-05.jpg

Fotografia od: Meghan Klein

Eukaliptus, lawenda i akacja

 

Uwielbiam relaksujący, spa-zapach eukaliptusa! Łącząc uzdrawiające właściwości oczyszczania i ochrony z użyciem lawendy w celu przyciągnięcia spokoju, szczęścia i spokojnego snu, jest to idealny kleks do spokojnego początku do wiosny..

Kochasz lawendę? Wtedy pokochasz te majsterkowicze oparte na Lavendar

jojotastic-spring-smudge-sticks-01.jpg

Fotografia od: Meghan Klein

Garden Rose, Acacia i Dusty Miller

 

Róża służy do medytacji i wróżenia – i oczywiście dlatego, że pachną tak dobrze! Dodaj białą szałwię do smugi, aby uzyskać dodatkowe oczyszczające moce i nic nie stanie na przeszkodzie, aby zacząć od nowa.

jojotastic-spring-smudge-sticks-07.jpg

Fotografia od: Meghan Klein

Aby użyć pałeczki do rozmazywania, zapal światło za pomocą zwykłej woskowej świecy, aż koniec będzie w pełni oświetlony i palił. Zacznij w centrum przestrzeni i poruszaj się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, pozostawiając otwarte drzwi lub okno, aby negatywna energia (i dym) mogła uciec.

 

Szukasz więcej pomysłów? Wypróbuj nasze 10 sposobów na oczyszczenie powietrza w Twoim domu