Post udostępniony przez iluminage (@iluminage) w dniu

 

Co jeśli zapobieganie zmarszczkom i innym problemom ze skórą było tak łatwe, jak zasypianie każdej nocy? Nowy i godny uwagi trend to wykładzina pokryta metalem, która twierdzi, że redukuje trądzik, minimalizuje zmarszczki i poprawia wygląd skóry – wszystko, co musisz zrobić, to spać na nich!

 

Miedziane okładki i poszewki na poduszki od kilku lat działają już od dawna, ale teraz srebrna pościel zyskuje na popularności. Oba te metale mają właściwości przeciwdrobnoustrojowe – co oznacza, że ​​zabijają bakterie w kontakcie – dzięki czemu spanie na wlewkach nie tylko dłużej utrzymuje świeżość łóżka, ale może również rozwiązać niektóre z największych problemów zdrowotnych skóry.. 

 

 

Post udostępniony przez Silvon (@silvonhome) na

 

Spójrz na to w ten sposób: Jeśli śpisz na brudnej poszewce, brud i bakterie nagromadzone na tkaninie mogą przedostać się do twoich porów, powodując trądzik, zmarszczki i inne objawy przedwczesnego starzenia się. Według American Society For Microbiology, sucha miedź jest niezwykle skuteczna w zabijaniu niechcianych bakterii, więc ma sens, aby metal wpleciony w poduszkę mógł korzystnie wpłynąć na skórę. 

 

Naukowcy przetestowali tę teorię i wstrzymali się – badanie opublikowane w International Journal of Cosmetic Science wykazało, że ludzie, którzy spali przez miesiąc na podszewce z miedzi, dostrzegli znaczną redukcję zmarszczek twarzy i kurzych łapek, a także poprawa ogólnego wyglądu skóry. 

 

Pościel ta nie jest jedynym sposobem, w jaki można sprawdzić korzyści miedzi lub srebra. Istnieje wiele nowych produktów do pielęgnacji skóry o niewielkiej ilości tych składników. Możesz nawet wypróbować metalową maskę do oczu. Tak czy inaczej, wydaje się łatwą strategią utrzymania zdrowej, promiennej skóry!

Powiązane materiały wideo: The One Tip Women with Great Skin Swear By