athna calderone cooking

Fotografia od: Johnny Miller / Cook Beautiful autorstwa Athena Calderone, wydany przez ABRAMS 2017

Kiedy spotkaliśmy się, aby porozmawiać o jej wspaniałej nowej książce “Cook Beautiful”, nie spotkaliśmy się w domu Athena Calderone w Brooklynie. Kucharz, projektant i twórca EyeSwoon odradza gut, a kuchnia nie jest jeszcze wykończona. Zamiast tego rozmawialiśmy o kawie w kawiarni i przeglądaliśmy strony książki, w której Atena dzieli się swoimi sezonowymi przepisami i inspirującymi wskazówkami dotyczącymi prezentacji.

 

 

Czy jesteś planistą lub bardziej spontanicznym kucharzem?

Jestem intuicyjnym kucharzem i nie planuję z góry. Zawsze mam swoje jedzenie z tylnej kieszeni; trochę marynowanej cebuli, ziarno, które przygotowałem, orzechy i cytryny, a ja zawsze mam pod ręką warzywa do smażenia lub grillowania, więc mogę ugotować posiłek.

 

Kiedy jestem zabawny, to jest inne. Uwielbiam proces planowania, decydowania o tym, co grać ze sobą i wszystko razem. Uwielbiam to, tak jak uwielbiam gotować.

 

 

Czy jesteś porządnym kucharzem, który czyści podczas przygotowywania lub ktoś, kto ma duży porządek po posiłku?

Jestem brudny! Zawsze mówię, że jestem jak diabeł tasmański w kuchni. Każdy nóż, który posiadam, wyleci, a ja złapię innego, zamiast go wytrzepać. Będę miał dwie lub trzy deski do krojenia, moja torebka wyjdzie. Mój mąż zawsze pyta, dlaczego nie czyściam rzeczy, dlaczego nie mogę odłożyć mojej torebki ?! Jestem pasjonatem, kiedy gotuję. Robię porządki po.

 

Zdobądź wskazówki Atheny, by robić zabawne extra specjalne

gotować beautiful by athena calderone

Fotografia od: Peter Ardito

Wiem, że lubisz mieszać słodkie i pikantne, co jeszcze definiuje twoje gotowanie? Jakie smaki cię definiują?

Moje doświadczenie jest w projektowaniu, a kiedy pracuję nad wnętrzami, podoba mi się coś w przestrzeni, żeby było lekko, element do intrygi, do szoku. Tak samo jest z jedzeniem. Lubię coś, co zaskoczy podniebienie. Dodaję nutę chrupania lub czegoś słonego lub jednego z wielu niesamowitych świeżych chilli. Nie płatki z czerwonej papryki, są tak nadużywane! 

 

 

Jesteś znany z prezentacji, twoje jedzenie zawsze wygląda tak cudownie. A w twojej książce każdy przepis ma wskazówkę do gotowania lub powielania potrawy, która zmaksymalizuje zarówno wygląd, jak i smak. Co powiesz domowym kucharzom, o których warto pamiętać lub co robią, aby ich jedzenie wyglądało tak dobrze, jak smakuje?

Dla mnie dotyczy to prostych pomysłów zrealizowanych w przemyślany sposób. Istnieje wiele małych rzeczy, które robią różnicę. Przy wyborze półmisków do sałatki lubię długi talerz lub płytką miskę. Nie wysoka miska, co oznacza, że ​​wszystko jest ułożone w misce. Jak na danie takie jak gulasz, nie chcę wrzucać wszystkiego do miski, jeśli to oznacza, że ​​będzie pełne po brzegi. Lepiej przynieść go do stołu, a następnie wrócić i uzupełnić później. 

 

Myślę o potrawach jak o akcesoriach, takich jak moja biżuteria, i chcę, żeby odłożyły jedzenie, które zrobiłem. Na stole kompozycja potraw powinna być trochę wysoka, trochę niska, trochę okrągła i kilka długich dań. 

 

Zastanawiam się, jak żywność będzie prezentowana na stole, kiedy będę gotować. Kiedy po raz pierwszy opracowałem arktyczną recepturę w mojej książce, rozprowadzam sos żurawinowy nad rybą. Na zdjęcie z książki umieściłem chutney w małej misce, aby zrobić zdjęcie o rybach. A następnie sos lub dowolny sos może być również używany z innymi produktami na stole.  

 

“Cook Beautiful” jest jednym z naszych książek o Fall Book, zobacz innych

arktyczny char dish

Fotografia od: Johnny Miller / Cook Beautiful autorstwa Athena Calderone, wydany przez ABRAMS 2017

Zostałeś nazwany “Marthą Stewart” nowoczesnej dziewczyny, jak Martha cię zainspirowała?

Marta jest moim idolem. Udowodniła, że ​​możesz być czymś więcej niż jedną rzeczą w domowej przestrzeni. Pobrałem się młodo i miałem dziecko, podczas gdy moi rówieśnicy byli na ścieżce kariery. Skupiłem się na domu, projektowaniu domu i odkryłem moją pasję do gotowania. Martha była pierwszą osobą, która pokazała, że ​​możesz mieć wiele twórczych zainteresowań. Zainspirowała mnie do przekraczania granic.

 

 

Uzyskaj kopię “Cook Beautiful”.

 

Zobacz niektóre z ulubionych rzeczy Ateny