0206_msl_weaving03.jpg

Podstawy tkactwa

Tkanie jest metodą, w której dwa zestawy przędzy lub nici są przeplatane na krośnie, aby utworzyć tkaninę. Oprócz krosna, jedynymi materiałami, których będziesz potrzebować, są igła i przędza (lub nitka) w różnych kolorach i gramaturach oraz podstawowe umiejętności szycia i narzędzia do łączenia jednego kwadratu z drugim. Aby rozpocząć tkactwo, pionowe nici, które stanowią podstawę dla twojej tkaniny są określane jako “osnowy”, podczas gdy poziome nici są określane jako “wątek” lub wypełnienie.

 

Tnij elementy zgodnie z instrukcją producenta handloom, używając metody over-and-under. W zależności od wielkości projektu można to zrobić w ciągu kilku minut lub kilku godzin. Do naszych projektów używaliśmy ręcznego krosna, który przyniesie niewielką próbkę (zakończoną w ciągu około dwudziestu minut). Następnie możesz połączyć elementy w jeden z poniższych projektów lub coś własnego. Możliwości są nieskończone!

 

Planowanie swojego wzoru

Możesz wybrać tweedowy, jednolity lub sprawdzony projekt. Pamiętaj tylko, że wygląd twojej tkaniny będzie różnił się w zależności od tego, ile nitek jest używanych do gwintowania i tkania krosna, grubości przędzy i, w niektórych przypadkach, kolejności, w jakiej używane są kolory. Aby uzyskać jednolity kolorowy próbnik, należy użyć jednej przędzy do gwintowania i splotu krosna. Aby uzyskać próbkę o tweedowym wyglądzie, użyj dwóch różnych kolorowych nici jednocześnie, aby nawlec i splot krosna. A dla sprawdzonego wzoru nić krosna z przędzą o jednym kolorze, a następnie tkać inną przędzą; kolor podstawowy – kolor użyty jako pierwszy – będzie dominującym kolorem próbki.

Słodkie saszetki

Kolekcja saszetek z wełny – wypełniona łyżeczkami pachnącej suszonej lawendy – stanowi przytulną alternatywę dla odświeżaczy powietrza i świec; porowate tkaniny są idealne do uwalniania zapachu ziół. Jeśli chcesz, możesz spersonalizować je monogramem lub symbolem. Tutaj, przeszytszy kształt serca z jednej strony każdej saszetki z kontrastującą przędzą przed zszyciem kwadratów razem. Po prostu używaj splotu tkaniny jako siatki, aby utrzymać ściegi w jednakowym rozmiarze.

Zrób słodkie saszetki

0206_msl_weaving02.jpg

Torebka w torebce

Zestaw tkanych woreczków może przechowywać wewnątrz torby urządzenia elektroniczne, takie jak kamery i odtwarzacze MP3 (po lewej). Te, które tu widzisz, są ozdobione atrakcyjnie zapiekaną krawędzią – nie wymagają wykończenia. Każdy z nich można wykonać, łącząc dwa kwadraty lub prostokątne próbki z powrotem do siebie. Aby określić, jakiego rozmiaru krosna użyć, zmierz element przeznaczony do torebki i spleść z nieco przesadzonymi wymiarami. (Pamiętaj: próbki będą nieznacznie mniejsze od wymiarów krosna.) Jeśli chcesz wykonać makijaż, to wymaga trzeciego prostokąta do klapy zamykającej.

Zrób torebkę z torebką

0206_msl_booties.jpg

Baby Booties i Play Block

Masz mały? Podczas robienia rzeczy dla dziecka używaj miękkich materiałów, które będą delikatne dla wrażliwej skóry. Tradycyjnie, bloki dziecięce są wykonane z drewna i twardych materiałów, ale użyliśmy przędzy z kaszmiru i baby-alpaki do naszej super miękkiej wersji. W przypadku tego projektu będziesz tkać sześć próbek z 4-calowego krosna i szyć razem w formie “T”.

Wykonaj Baby Booties i graj Block

0206_msl_weaving01.jpg

Patchwork Poduszki

Dom – słodko tkany dom! Zanurz się w stertę tych rzucanych poduszek w wzór bawełniany materiał w kratkę. Stworzyliśmy tę zdejmowaną, pokrytą materiałem wierzchnią poduszkę z kwadratów wykonanych z dwóch przędz w różnych kombinacjach: cztery w stałej śmietanie, dziewięć w litej zieleni, sześć sprawdzonych z zieloną podstawą i sześć sprawdzonych na bazie kremu.

Wykonaj poduszki patchworkowe