Muchy owocowe są problemem przez cały rok, ale wydają się być szczególnie trudne w okresie letnim i jesiennym, kiedy więcej świeżo zebranych owoców zachowuje swoją pierwotną świeżość. Niestety, nawet gdy podejmujesz środki ostrożności, aby trzymać muchy w zanadrzu – umieszczając dojrzewające owoce w lodówce, upewniając się, że okna są zamknięte lub osłonięte, itp. – muszki owocowe mogą nadal pojawiać się w pobliżu kanalizacji , rzadko używane prysznice i podobne. Kiedy zauważysz, że Twój dom został nieco przejęty przez małe szkodniki, oto co zrobić, aby raz na zawsze pozbyć się uciążliwości. 

bd106037_apples_3.jpg

Fotografia od: Raymond Hom

Użyj octu i mydła

 

Muchy owocowe są bardzo przyciągane do octu, więc dobrze jest użyć tych rzeczy, by zwabić je do domowej pułapki. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać odrobinę octu jabłkowego z kilkoma kroplami mydelniczki i umieścić mieszaninę w płytkim naczyniu, a następnie ustawić naczynie na blacie kuchennym lub w pobliżu miejsca, w którym często znajdują się muszki owocowe. Podczas gdy ocet będzie działał, aby wciągnąć muchy, mydło w naczyniu będzie działać jako rodzaj bariery zapobiegającej wydostawaniu się much z miski, gdy już się znajdą, dzięki dodatkowemu napięciu powierzchniowemu. W rezultacie wszystkie muchy, które są wciągane (mam nadzieję, że tak będzie wszystko muchy powodujące irytację) utopią się i umrą. 

 

[PERSONIE DOMOWE: Jak się ich pozbyć]

mld105475_0110_bananas.jpg

Użyj banana

 

Jednym z powodów, dla których chcesz pozbyć się muszek owocowych, jest trzymanie ich z dala od owoców. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać miłości szkodnika do owoców w procesie ich eliminacji. Aby ustawić łatwą, domową pułapkę na muszki owocówki, umieść kilka plastrów banana w słoiku, a następnie na górze słoika włóż lejek (możesz to zrobić z papieru) wąskim otworem skierowanym w dół słoik. Proste urządzenie ostatecznie wciągnie muchy do słoika – nie będą one w stanie oprzeć się dojrzewającemu bananowi – ale sprawią, że prawie niemożliwe będzie wyjście z niego. 

0406_msl_redwine_l.jpg

Użyj trochę czerwonego wina

 

Tak jak muszki owocowe nie mogą oprzeć się dobrze fermentującemu owocowi, są równie przyciągane do dobrego merlota (ale kto nie jest, prawda?). Kolejna super prosta do skonstruowania domowej roboty pułapka na muszki owocowe po prostu wymaga trochę czerwonego wina w płytkiej misce, która jest następnie pokryta plastikową folią. Kilka otworów wbitych w plastyk sprawi, że przyciągnięte muszki owocowe otworzą się, aby dostać się do miski, ale owinięcie sprawi, że szkodniki się wydostaną. 

kitchen-conundrums-basil-pesto-0814.jpg

Użyj bazylii lub Rue

 

Jeśli masz ogród ziołowy, to nadszedł czas, aby skorzystać z niektórych świeżych ziół. Basil jest świetnym wyborem, jeśli chodzi o odpychanie muszek owocowych, a wszystko, co musisz zrobić, to umieścić kilka liści w misce w pobliżu produktów lub wsunąć kilka gałązek do miski z owocami, a muszki owocowe będą na pewno trzymać się z daleka. Kolejna świetna opcja? Żałować. Mniej popularne w kulinarnych potrawach zioło jest doskonałe do trzymania muszek owocowych z dala od twoich produktów, ponieważ szkodniki są silnie odpychane przez zapach. Na szczęście większość ludzi uważa, że ​​zapach jest całkiem przyjemny, nawet jeśli często uważa się go za zbyt gorzki do jedzenia. 

 

[HERB BASICS: Jak rozwijać własne]