Lato jest tu i dzisiaj zaczynają się obozy. Dla dzieci oznacza dużo zabawy na słońcu; dla rodziców oznacza to codzienne pakowanie lunchów. Nawet jeśli jesteś przyzwyczajony do codziennych obiadów w szkole, obóz dzienny oferuje wyjątkowe wyzwania. Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci wysyłać obiady, które przetrwają długie, gorące dni i odżyją aktywne dzieci.

img_8293.jpg (skyword:440275)

Upewnij się, że lunch nie zostanie zmielony przy użyciu odpowiedniego pojemnika na drugie śniadanie.

1. Wybierz odpowiednie pudełko na drugie śniadanie

Najlepszym sposobem na obiady w ciągu dnia jest inwestycja w wielofunkcyjne pudełko na lunch z przegródkami. Wybór większego pudełka, a nie kilku małych pojemników, zmniejsza szanse na utratę części i może w końcu zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, ponieważ nie będziesz musiał wymieniać brakujących pokrywek tak często. Wybierając skrzynkę, szukaj systemów z wbudowanymi dzielnikami. Zauważyłem, że obozy dzienne często sprawiają, że dzieci wkładają swoje torby na lunch w dużą kupkę lub wrzucają do kosza, który przez cały ranek jest wypychany z miejsca na miejsce. Przegródki w pojemniku na lunch pomagają utrzymać mieszankę w mieszance, a mocna konstrukcja zapobiega ich zgnieceniu.

2. Zachowaj spokój

Zawsze ważne jest używanie pakietów z lodem, aby utrzymać żywność w bezpiecznej temperaturze, ale w letnim upale jest to podwójnie ważne. Postaw pudełko lunchowe wewnątrz wysokiej jakości izolowanej torby na lunch i podwoj liczbę opakowań z lodem, które wsuniesz do torby. Jeśli włożysz torbę do zamrażarki na kilka minut, gdy będziesz składał codzienne obiady, zaczną z dodatkowym chłodem, aby je dłużej ochłodzić. Przedmioty, które są szczególnie wrażliwe na ciepło, takie jak sałatki z makaronem na bazie majonezu lub jogurt, mogą być pakowane w schłodzone termosy, aby były zimne aż do pory obiadowej.

img_8317.jpg (skyword:440495)

Spraw, by woda stała się wyjątkowo atrakcyjna dzięki dodaniu jagód lub plasterka cytryny.

3. Hydrat!

Pamiętaj, aby zapakować dużo napojów, aby zachęcić dziecko do pozostania w stanie nawodnienia. Duża butelka na wodę to obowiązkowa pozycja dla dzieci, które mogą popijać przez cały dzień, szczególnie gdy uprawiają sport lub uprawiają turystykę pieszą. Jeśli twoje dziecko jest niechętnym pijącym wodę, spróbuj dodać kilka butelek lub plasterków cytryny do swojej butelki z wodą. Owoce nadadzą wodzie odrobinę aromatu i sprawią, że stanie się atrakcyjnym odświeżaczem. Możesz również włączyć pokarmy nawilżające w jej lunch. Ogórek, arbuz, kantalupa i wiśnie są dobrym wyborem.

img_8303.jpg (skyword:440500)

Masło z nasion słonecznika jest doskonałym substytutem masła orzechowego w obozach, gdzie orzechy są zakazane.

4. Przeczytaj zasady

Na koniec należy zapoznać się z zasadami dotyczącymi obiadów wydawanych przez obóz i zawsze ich przestrzegać. Wiele obozów zakazuje orzechów i orzeszków ziemnych, ale niektóre mają również wytyczne dotyczące wegetariańskich lub koszernych posiłków. Jeśli te zasady różnią się od zasad obowiązujących w szkole, może to być dostosowanie do ich przestrzegania, ale ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo wszystkich kamperów. Uzależniony od masła orzechowego może być zaspokojony przez szybkie przejście na masło z nasion słonecznika lub ser śmietanowy na kanapkę. 

 

Uzyskaj więcej pomysłów na bezzapachowe lunche